HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz OutdoorForum.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz ExpedicniKamera.cz SnowFilmFest.cz KlubCestovatelu.cz
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz Outdoorforum SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Alpy

Alpy jsou s rozlohou zhruba 180 000 km² více než dvakrát větší v porovnání s Českou republikou. Takový prostor, který má navíc délku kolem 1200 kilometrů, dává možnost vyniknout snad všem „atrakcím“, které může horské prostředí nabídnout.

„Horský zábavní park Alpy“ se rozkládá na území sedmi států. Jmenovitě jsou to Francie, Německo, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko, Itálie, Slovinsko. Důležitějším členěním je však to přírodní, které díky řekám Rýn, Liro a Mera, dělí Alpy na východní a západní část.

 Mont Blanc a jeho ledovce v zapadajícím slunci Mont Blanc a jeho ledovce v zapadajícím slunci

Priel-SchutzhausPriel - Schutzhaus (1420 m) v Rakousku

DomDom ve Švýcarsku - jedna z mnoha čtyřtisícovek

Z pohoří roste více než 80 čtyřtisícovek, z nichž nejvyšší je slavný Mont Blanc (4810 m). Vrcholy nejsou jediným lákadlem tohoto pohoří. Zrcadlová jezera, divoké řeky, mohutné ledovce, skalní stěny nebo rozlehlé zelené louky jsou jen některými z mnoha důvodů k návštěvě Alp.

Pokud však chcete Alpy vychutnat „tak nějak“ v klidu, vyhněte se známým místům a zamiřte spíše do zapadlých dolin, kde nejsou asfaltové cesty, horské chaty, hotely nebo turistická odpočívadla. Právě v těchto místech můžete narazit na pohostinnost lidí, kterou oplývá například Kavkaz.

Jste-li milovníci běhu, poradíme, jak na běhání v zahraničních horách na SvetBehu.cz.


Feraty nad údolím Ötztal – už jste byli na Salewa kempu?

Feraty nad údolím Ötztal – už jste byli na Salewa kempu?

Pokud bychom měli vybrat alpský region, který nabízí nejpestřejší možnosti zimních i letních outdoorových aktivit, dost možná by zvítězilo tyrolské údolí Ötztal. Užijte si tento region třeba na Salewa kempu.

Monte Pelmo, velkolepý samotář Dolomit

Monte Pelmo, velkolepý samotář Dolomit

Třítisícový skalní solitér Monte Pelmo (3168 m) v italských Dolomitech určitě není vrcholem pro začátečníky. Exponované vzdušné pasáže vás místy dostanou doslova na všechny čtyři, pokud ale trochu adrenalinu zvládnete, vrchol se vám odmění velkolepými výhledy.

TOP 7 prvovýstupů ve švýcarských Alpách

TOP 7 prvovýstupů ve švýcarských Alpách

Švýcarsko je země zaslíbená všem milovníkům přírody. Speciálně horalé mají v tomto koutku Evropy téměř neomezené možnosti, když hned 7 z desítky nejvyšších evropských hor leží alespoň svou částí v zemi známého helvétského kříže.

REDAKCE NA HORÁCH: rakouské i italské Alpy a turecká Antalya

REDAKCE NA HORÁCH: rakouské i italské Alpy a turecká Antalya

O tom, co dělá naše redakce v pracovní době se můžete přesvědčit každy den on-line. Jak a kde ale trávíme svůj volný čas? Podívejte se s námi do kaňonů a na skály na jih Turecka, do prašanu italského Passo Tonale a na sněžnicích do nejbližšího alpského pohoří, do Mrtvých hor.

Prodloužený víkend na Dachsteinu

Prodloužený víkend na Dachsteinu

Někdy zkrátka není vhodná doba na delší dovolenou, i přesto se vyplatí na prodloužený víkend zamířit na Dachstein – jedno z nejznámnějších rakouských pohoří, které si zamiluje každý turista! Zaručeně!

Prvotřídní rozhledy z Monte Roen

Prvotřídní rozhledy z Monte Roen

Nenápadný, svou výškou nijak omračující vrchol Monte Roen představuje prvotřídní rozhledový bod. Přehlédneme odtud nejen celé Dolomity, ale i ledové hory Ortleru a Presanelly a zelené kopečky Nonsbergských Alp. Na vršek můžeme navíc vystoupit po lehké zajištěné cestě, čímž tento nijak obtížný výstup dostane dobrodružnější rozměr.

Feratou na nejvyšší vrchol Dolomit – Marmolada

Feratou na nejvyšší vrchol Dolomit – Marmolada

Pokud se rozhodnete vydat na vrchol dolomitského masívu Marmolada, tak byste měli vědět, že když se výstup podaří, budete stát na nejvyšším bodě Dolomit, který je ve výšce 3343 metrů.

Ueli Steck: traverz alpskými čtyřtisícovkami

 Ueli Steck: traverz alpskými čtyřtisícovkami

Pokud zahlédnete v nějakém filmu postavu, která šplhá na téměř kolmou horu neuvěřitelnou rychlostí - téměř běží – a zapichuje cepíny do sněhu, zcela určitě máte tu čest vidět v akci Ueliho Stecka.

Feratové zážitky vysoko nad hladinou jezera Lago di Garda

Feratové zážitky vysoko nad hladinou jezera Lago di Garda

Italské jezero Lago di Garda na severu země se každoročně stává cílem mnoha sportuchtivých dovolenkářů. Poskytuje totiž nepřeberné množství možností jak aktivně strávit volné chvíle, ať už na jeho hladině, březích či v blízkém v okolí, kde jsou ideální podmínky pro provozování vodních sportů, cykloturistiky, trekingu a stále oblíbenějších ferat.

Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 6 - Ötztál

Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 6 - Ötztál

Po první části v Rakousku – Z Kamčatky za lyžemi do Evropy, část 5 – Bad Gastein jsme se přesunuli do Ötztálských Alp s cílem užít si sněhu v Söldenu. Sněhu bylo dost už z dolní části Ötztálského údolí a v Söldenu se to jen potvrdilo.


• ANKETA

Když v létě nechodím anebo nelezu po horách, tak

jezdím na koloběžce
pořádám zahradní párty
běhám po lesích
věnuji se jaderné fyzice
jezdím na vodu