Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

OUTDOORFORUM: DISKUSE

Trénink, příprava, přežití, praktické rady, horolezecká metodika, zdraví

Bear Grylls hrdina nebo podvodník? + VIDEO

Jitka
Jitka
Je to sympaťák, talentovaný, chytrý chlapík. Člověk, který dokázal fantastickým, úžasně čtivým způsobem popsat komerční výstup na Everest ve své knize "Vzhůru". Všem doporučuju. Od knih s touhle tématikou se liší hlavně tím, že je neuvěřitelně zábavná.
08. 09. 2013, 17:23:51
Ale prosím Vás.. Hlavní úkol Man vs Wild je hlavně ukázat Vám, jak přežít... A Bear ani netají to, že má s sebou štáb, na začátku skoro každého dílu to říká - že ho na cestě bude doprovázet štáb, ale má přísné instrukce pomoct mu jen v nejkrajnější situaci, kdyby šlo např. o jeho život. Vzpomínám si na jeden díl, že se Bearovi nepodařilo ulovit soba, tak mu místní jednoho dali (který už byl stejně na konci svých sil), aby demonstroval, co můžete udělat, když takového soba ulovíte. Dokonce to tam i říkal, že mu ho místní dali, protože už byl slabý a chce vám ukázat, jak jednat v takovém případě. Nebo měl přecházet řeku plnou krokodýlů a místní rangeři mu pomohli v jejich omezení na řece, ale stejně to nebylo stoprocentní, samozřejmě se přece Bear nebude pouštět do přeplavání řeky plné krokodýlů, jen kvůli nějakému pořadu… Ale i tak je v pořadu Man vs Wild dost částí, kdy mu šlo opravdu o život (pády, zvířata atd.), i tak dost hazarduje, a opravdu mu nemám za zlé, že občas udělá něco takového, naopak. Beara si vážím, nejen kvůli pořadu Man vs Wild, ale i kvůli jeho přístupu k životu a chování. Četl jsem už několik jeho knížek a jsou vážně dobré. Bear sloužil 3 roku u britských speciálních jednotek S.A.S. a tam si zdokonalil svoje schopnosti, které teď ukazuje v jeho pořadu. Dosáhl vrcholu Mount Everestu, je šéf britských skautů, zkusil si měsíc ve francouzské cizinecké legii (úspěšně ) a vůbec toho ve svém životě udělal a dělá hodně…… Tenhle člověk žije naplno a my se od něj máme opravdu co učit. Slovo podvodník bych s ním tedy vůbec neztotožňoval. Naopak.
15. 01. 2014, 20:49:46
Dobre napsano... zadny podvodnik to neni
11. 01. 2015, 11:25:18
Petr
Petr

sice tam ten štáb má ale nijak to netají... snaží se jen ukázat jak se v takových situacích zachovat a je jasné že něco je jen naaranžované ale to mě osobně nějak nevadí protože je blbost aby tak riskoval aby to ukázal doopravdy... Podle mě je co se týká více pořadů o přežití má on ten nejlepší ale je to můj osobní názor

28. 01. 2017, 21:27:09

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze