Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

OUTDOORFORUM: DISKUSE

Trénink, příprava, přežití, praktické rady, horolezecká metodika, zdraví

Že by klasickým mapám s nástupem chytrých telefonů odzvonilo?

horal
horal
Pod poslední odstavec se podepisuju. Ale chybí mi v článku- ...aplikace je ideálním společníkem pro vaše horská dobrodružství, když vám dojde baterka. To same- ... tam kde signál nedosáhne, nemusíte mít obavy z hledání cesty. Ale dle mého názoru musím! Dojde baterka a tím pádem si ani nemůžu zavolat vrtulník. Nebo prostě telefon odejde do věčných lovišť... Papír je papír.
05. 01. 2014, 16:08:58
Dante
Dante
O tom kouzlu by jste mohli mluvit taky v souvislosti s jakoukoliv starou technologií aneb neni nad staré dobré těžké pohorky a pod. Elektronické mapy dle mého do outdooru patří stejně jako jakákoliv moderní outdoorová technika.
05. 01. 2014, 21:37:04
Já beru na hory druhý mobil - jednak vydrží týden a hlavně má větší výkon. Má signál kde chytré mobily jsou beznadějně ztracené. Papírové mapy jsou drahé u nás v Evropě stačí příprava doma + mapy v mobilu/ GPSce. Na expedice do divočiny jasně vede klasická mapa + kompas.
05. 01. 2014, 23:36:36
PAV
PAV
Papírové mapy už nepoužívám roky - nepřesné, povrchní a všechno jen zpomalují. I v nejvíce opuštěném pralese v Austrálii a jinde v pustině bez signálu, se mi osvědčily na stahování mapy a signál jak GSM, tak Glonass - moderní phouny mají už čipy, co umí oba systémy. V mlze, ve tmě, rychle jedoucím taxíku, budu, vlaku a pod. je mi klasický mapa tak na jedno... Stejně tak v zemích, kde je jiné písmo a obtížně zvládnutelná řeč. Chápu, že po málo běžným mozkům může papír vyhovovat - ale v moderním světě je na nic...
19. 01. 2014, 16:27:15
Hasky
Hasky

Je na tom kus pravdy, v hodně věcech vede mobil. Je dobré vědět o slabinách a být připravený. Papír má velkou výhodu, že nepotřebuje baterii, ale ....Takže ... papírová mapa jako záloha ... když pro lokalitu je  a je rozumně dostupná. Ale dá se třeba i vytisknout v domovině.Je dobré když v týmu je víc jak jeden mobil s všemi podklady, plus u někoho vypnutá nabitá záloha. Pokud je skupinka větší a přirozeně se dělí na týmy, tak v každém týmu aspoň jeden.Veškeré podklady pro cestu ... letenky, řády, trasy, ... v záloze na síti k stažení, včetně instalací např locucu a map pro danou oblast. Pro nouzový případ totální destrukce, či okradení ... kdy je možnost v týmu kopit v civilizaci nový telefon, vše nahrát ze sítě a pokračovat znovu do divočiny. V současné době testuju solární dobíjení bastlené z levných komponentů z ebay a už jsem se pomalu dostal v uspokojivým výsledkům poměru cena, váha, výkon.Jo a zkontrolujte si skutečný výkon svých nabíječek, powerbank a překvapivě napájecích kabelů ... některé mají ztráty až 20 procent. O tom že i u značkových nabíječek a powerbank lžou o udávaných proudových hodnotách ani nemluvě.Horám úctu a technologii moudrost. Technika je dobrá když funguje. A když ji umíte využít. Není k tomu aby jsme přírodu pokořili a vyzráli na ní. To se nevyplácí.Ať se vám daří. A na cestách zas o kus dál ...

16. 02. 2017, 08:23:59

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz