HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz Outdoorforum SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Hydromagazín Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• outdoorforum: diskuse o vybavení

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Průjem – věrný přítel na cestách

Průjem – věrný přítel na cestách 09. 07. 2012, 11:44:06
 
Jackxl Vyrazil jsem na delší cesty (11 dní,32 dní a 12dní)na kole a průjem jsem nechytil ani jednou a to jsem si dal zmrzlinu několikrát.Ve zmrzlině to tedy není. V horách jsem pil i vodu skoro z potoka a taky mi nic nebylo.Jenom jsem nejedl a nepil nikde v restauraci :D

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 09. 07. 2012, 16:49:39
 
Daniel To s Imodiem je pěkná blbost s prominutím !!! - Imodium zastavuje peristaltiku, neřeší ale nijak bakteriální problémy. Nejlepší je Ercefuryl, sice je na předpis, ale zaručeně působí. A Smecta je jen pročištěný jíl, čistí střeva, ale taky nic neřeší.

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 10. 07. 2012, 13:15:51
 
Alena Souhlasím s Danielem, jen doplňuji - Imodium může způsobit velké problémy,pokud se bere bez znalosti jeho použití a dávkování,v podstatě patří do jen rukou zdravotníka. Osvědčuje se taky staré dobré živočišné uhlí, ale musí být ve velké dávce - až deset tablet.

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 10. 07. 2012, 21:27:41
 
Jan Haráč Co se týče Smecty, tak jsem to čerpal z vlastní zkušenosti. Vždy mi do pár hodin pomohla. Možná placebo :-D

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 15. 07. 2012, 10:37:17
 
Daniel S tím uhlím, to je dobrá poznámka ;) Jen k tomu Ercefurylu, používal bych ho až když bude fakt nejhůř, a měla by se užít celá léčebná kůra dle informačního letáku, je to ale dryák.
Imodium bych si vzal jedině když by to ze mě šlo horemspodem a musel bych se třeba přemístit delší čas vlakem, k tomu je to dobré, ale zdravotnímu stavu to rozhodně nepřidá, ty škodlivé bakterie prostě musí ven :D
Jo a ještě je dobré si pořídit nějaký iontový nápoj proti dehydrataci (my vozíme takové sáčky á 9kč Iontia se to jmenuje, je to hnusné(svatá smecta :), ale jsou v tom i nějaká probiotika a tak:) ale jde to i nahradit převařenou vodou s trochou cukru a soli.

Odpovědět
Léky 19. 07. 2012, 17:44:45
 
Honza S těmi léky je potřeba přemýšlet - já na cesty vozím uhlí (které se dá používat vpodstatě i jako prevence, např. každý večer jednu-dvě tabletky na pročištění) a Ercefuryl, když je třeba akutně pomoct. Ono jedna věc je, když má člověk menší průjem (jít na záchod 4-6 denně) a jde třeba trek, to se dá léčit větším množství uhlí, a jiná když jede v buse bez šance si odskočit. Jen pozor na kombinaci uhlí s čímkoli jiným - uhlí zabraňuje mj. vstřebávání látek skrze střevo (proto se v extrémním množství používá i při otravách), takže je nesmysl brát si zároveň s uhlím další léky...

Jinak samozřejmě se dají v lékarně koupit místní léky, často zabírající líp (třeba v Indii jsme koupili něco jako Ercefuryl, jen množství účinné látky v tbl. bylo mnohem větší), samozřejmě mnohem levněji než u nás, jen je dobré trochu znát, co je co - v Bolívii kamarádovi na průjem dali místní tablety (3x denně, můžete jíst smažené, všechno a zabere - fakt fungovalo), ale bylo to něco jako český Biseptol, který v kombinaci s vitamínem C vyvolává dost často alergické reakce (což už lékarník neřekl...)

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 19. 07. 2012, 17:48:12
 
Honza A jen tak - takové ty často popisované cestovatelské průjmy (absolutní vyčerpání, záchod víc jak 5x denně atd.) se mi naštěstí na všech cestách (zatím) vyhnuly, i když prakticky pokaždé (s čestnou výjimkou JV Asie, kde jsme /paradoxně/ měli led v nápojích asi 4x denně) nějaký jedno-dvoudenní problém po pár dnech došel...

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 22. 07. 2012, 13:24:58
 
Hanka Doporučuji lék Normix. Vyzkoušeno během cestování po Mexiku.Imodium pouze průjem zastaví.

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 23. 07. 2012, 14:46:40
 
scooby Pokud nejde o nějak zákeřný průjem, je nejlepší pokračovat v tom co se začalo a JÍST TO, CO JÍ MÍSTNÍ, ta strava je vždycky nějak vyvážená, takže pokud vás něco k tomu průjmu dohnalo, musí tam být něco, co to vrátí do cajku - doporučuji jíst lokální jogurty, jogurtové nápoje atd. To je nejlepší probiotikum.

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 30. 07. 2012, 13:33:50
 
standrs Dobré je hned baštit,v zemi do které dojedete,jejich jogurty a podobné probiotické výrobky. Ty pomáhaji vytořit ve střevech bakterialni harmonii na mistni potraviny.

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 12. 09. 2012, 09:23:05
 
pitrs Imodium opravdu neni vhodna lecba, nekdy muze spise uskodit, prave proto ze omezuje peristaltiku strev - takze bakterie jsou porad na svem miste, akorat nejdou ven. lepsi je Endiaron, ten ma alespon nejake desinfekcni ucinky. smecta je fajn, ale spise v pripade ze je vam spatne i od zaludku, tam dokaze pomoci. vsem kteri se chystaji nekam do ciziny, bych doporucil navstevu ustavu cestovni a pracovni mediciny (napr na severni morave ve fakultni nemocnici v Ostrave), nejen ze vas naockuji, ale hlavne jsou schopni vas vybavit informacemi ktere vam pomohou v pripade zdravotnich problemu (napr.nektera leciva prujmovych onemocneni nejsou doporucovany pro jiste oblasti atd.). hodne zdaru na cestach!

Odpovědět
Průjem – věrný přítel na cestách 16. 07. 2014, 01:21:02
 
Kamila No, u nás v rodině už je to normálně klasika. Jakmile se kamkoli vydáme, vždycky někdo dostane průjem a to i když nejezdíme do žádné exotiky, ale asi jak jsme prostě zvyklí na naše zdejší prostředí a hlavně jídlo, tak to jídlo v cizině prostě vždycky někomu nesedne, většinou mně nebo dětem, manžel má problémy zřídkakdy. Snažím se to léčit klasickými probiotiky biopron forte a občas, když jsou ty první dny krušné a nejde v člověku udržet ani kapka vody, tak s sebou vozím ještě rehydratační roztok a většinou je za dva dny po problémech, ale když to trvá dýl, tak už máme osvědčený, že je lepší si dojít pro nějaké léky v dané zemi, protože naše české léky na to moc nefungují.

Odpovědět
Re:Průjem – věrný přítel na cestách 23. 08. 2014, 21:59:13
 
Vlačilka Kami to teda nechápu, když znáš probion proč ty problémy máš, i děti...Přečetla sis jak se užívá? Když ho začneš brát 14 před dovolenou tak pak nemůže nastat problém. Teda asopň my ho užíváme už druhý rok a dovolené prožíváme bez průjmu a v pohodě... Ale možná máš citlivější zažívání. já teda dřív pros.... taky celou dovču a teĎ je klid...

Odpovědět

Sem vložte diskusní příspěvek.
 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze