Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz Outdoorforum SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek South Coast
Trek South Coast


Výstup na Karkas a trek do vesnice Abyaneh
Výstup na Karkas a trek do vesnice Abyaneh


Trek přes východní Elborz a prales Nahar Khoran
Východní částí Elborzu vede několik tras, které zpravidla všechny končí v lese známém jako Nahar Khorán. Tyto túry nabízí mnoho íránských cestovních agentur a klasický přechod přes hory z Shahrúdu do Gorgánu doporučuje i cestovatelská bible Lonely Planet.

Výstup na Taftan
Výstup na Taftan


Katalog treků

Vložte nový trek do katalogu treků


nebo níže vyhledejte trek dle parametrů:

V katalogu v současnosti jsou především treky z mimoevropských hor, najdete tam zajímavé kousky z Nepálu, Nového Zélandu, Chile a dalších víc než 70 zemí. Chcete-li nám pomoci zaplnit evropské bílé místo na mapě, neváhejte přidat treky a túry, které znáte. Třeba z Česka, Slovenska, Alp nebo Balkánu.

Pomocí formuláře níže najdete také jen treky, které máme zpracované do systematického formuláře. Další stovky námětů naleznete v článcích, ať už je najdete dle pohoří nebo státu.


Stát
Kategorie treku (pro účely filtrace)
Obtížnost
Vhodné měsíce
 

 


• ANKETA

Co zapříčiňuje tzv. horskou nemoc?

Nedostatek wi-fi signálu.
Časté vystavování-se závrati.
Špatná expediční strava.
Nedostatek kyslíku.
Chybně nastavená výška trekových holí.
Nevystudovaná vysoká škola.