Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek do kotle Fer-a-Cheval aneb Kamzičí roh, vodopády a „indické“ jezero
Trek do kotle Fer-a-Cheval aneb Kamzičí roh, vodopády a „indické“ jezero


Výstup na Hochiss s dětmi
Výstup na Hochiss s dětmi


Trek k ledovci Donjek
Národní park Kluane se nachází v Teritoriu Yukon v severozápadní části Kanady při hranici s Aljaškou. Převážnou část jeho území pokrývají rozsáhlé ledovce v pohoří St. Elias Mountains. Nejvyšší vrchol parku – 5959 metrů vysoký Mt. Logan – je zároveň nejvyšší horou celé Kanady. Celá oblast je pro svou obrovitou rozlohu, nedostupnost a značnou nehostinnost člověkem prakticky nedotčena.

Výstup na Clot de la Cime, když máte jen půl dne
Výstup na Clot de la Cime, když máte jen půl dne


↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Heaphy trek

Kahurangi je jedním z nejmladších a nejrozlehlejších národních parků Nového Zélandu. Leží v severozápadní části Jižního ostrova. Na mnoha místech najdeme téměř nedotčenou divočinu, jinde je vybudována síť treků, díky které návštěvník může objevovat divoké řeky, náhorní planiny, vysoké hory i pobřežní lesy.



Kahurangi, Nový Zéland

Název anglicky: Heaphy track

Základní trasa: Brown Hut - Perry Saddle - Gouland Downs Hut - Saxon Hut - James Mackay Hut - Lewis Hut - Heaphy Hut - Scotts Beach - Kohaihai Saddle - Kohaihai carpark

Druh treku/túry:

Obvyklý počet dní: 5

Délka: 78 km

Vhodné měsíce: I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne (ale platí zde povinná rezervace ubytování)

Nejvyšší bod: 915 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

běžná trekingová výbava

Popis:

Kahurangi je jedním z nejmladších a nejrozlehlejších národních parků Nového Zélandu. Leží v severozápadní části Jižního ostrova. Na mnoha místech najdeme téměř nedotčenou divočinu, jinde je vybudována síť treků, díky které návštěvník může objevovat divoké řeky, náhorní planiny, vysoké hory i pobřežní lesy. Heaphy Track je nejdelším trekem z DOC (Department of Conservation) Great Walks.

Prochází rozmanitou krajinou národního parku Kahurangi, od soutoku řek Brown a Aorere, přes travnaté pahorkatiny, hluboké lesy, kolem porostů vzácných Nikau palem až k bouřlivým mořským vodám Západního pobřeží. Stezka je dobře upravena i značena, hlavní vodní toky jsou přemostěny. Na západním pobřeží může být během přílivu nebo za rozbouřeného moře nebezpečné místo Crayfish (Koura) Point. Během března 2009 by měla být zprovozněna nová stezka využitelná při neprůchodnosti zmiňovaného místa. Jediné místo s pokrytím signálu mobilních telefonů je Heaphy beach, jinde je signál slabý nebo není vůbec.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech?

Ubytování a jídlo:

ubytování v chatách nebo kempech udržovanými DOC (Department of Conservation). Heaphy Track je jednou z Great Walks, proto zde platí povinnost předem rezervovat ubytování. Jídlo vlastní.

Přístup na začátek: Začátek treku je přístupný po silnici číslo 60 do Collingwood, odtamtud je to údolím Aorere Valley na parkoviště u Bronwn Hut 28 km.

Přístup z konce: Západní část treku je přístupná po silnici vedoucí dále na sever z Karamea (silnice číslo 67, Westport - Karamea) k parkovišti a kempu u Kohaihai River.

Orientační rozpis po dnech:

  1. Brown Hut - Perry Saddle Hut
  2. Perry Saddle Hut - James Mackay Hut
  3. James Mackay Hut - Heaphy Hut
  4. Heaphy Hut - Kohaihai carpark

Další možnosti túr v okolí:

cestou kratší odbočky na vyhlídky. Trek možno absolvovat i v opačném směru

Autor popisu: Barbora Sobotková


08.03.2011, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ