Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

LEDOLEZENÍ

Pohyb po ledu není snadný, co teprv, když je led vertikální. Naštěstí máme mačky a cepíny, které nám tento zvláštní pohyb umožňují. Za ledolezením nemusíte jen do Alp, ale na několika místech si ho můžete vyzkoušet i v Česku.

Vyberte si z nejnovějších článků níže:Mrzne až praští? Zkuste ledolezení. Jak na to, poradí ledolezkyně Lucie Hrozová

Mrzne až praští? Zkuste ledolezení. Jak na to, poradí ledolezkyně Lucie Hrozová

Lucka Hrozová patří k nejlepším ledolezkyním planety. Právě v těchto dnech, kdy teploty klesají hluboko pod bod mrazu, je pro tento sport ideální doba. Přesvědčí vás Lucka k tomu, abyste ledolezení vyzkoušeli?

Bude mít Lucka Hrozová konkurenci? Americká lezkyně Sasha DiGiulian se vrhla na ledolezení

Bude mít Lucka Hrozová konkurenci? Americká lezkyně Sasha DiGiulian se vrhla na ledolezení

V roce 2012 se Sasha DiGiulian stala první Američankou, která vylezla cestu obtížnosti 9a. Od té doby dokazuje, že se zaměřila na sportovní lezení a vyhrávala závody. Ale ledolezení? Drobná Sasha několikrát v rozhovorech přiznala, že opravdu nesnáší, když je jí zima. Přesto se do ledů pustila a nejde jí to vůbec špatně.

Dokázali jste si představit, že někdo s cepíny v rukou vyleze Niagarské vodopády?

Dokázali jste si představit, že někdo s cepíny v rukou vyleze Niagarské vodopády?

Kanaďan Will Gadd díky skvělým „ledolezeckým podmínkám“, které momentálně v Severní Americe panují, mohl 27. ledna uskutečnit svůj sen. Will toho má ve svých 47 letech hodně za sebou, ale jako Kanaďan chtěl vždy šplhat po jedné z ikon této země, kterou Niagarské vodopády bezesporu jsou.

Ledy v Liberci i na Víru otevírají

Ledy v Liberci i na Víru otevírají

Chladné dny koncem roku umožnily nastříkání dostatečného množství vody a vytvoření několika ledolezeckých linií v Hanibal Horolezecké aréně v Liberci i na ledové stěně u vírské přehrady. Pojďte zatnout zbraně do ledu.