Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz Outdoorforum SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Na sněhu

Zimu co zimu jste nespokojení, že je málo sněhu, a i když je ho hodně, mohlo být ještě více, aby vydržel alespoň do srpna? Tak to jste tu správně. V této sekci vás čekají ty nejzajímavější články se zimní tematikou, od námětů na výlety na sněžnicích či běžkách po tipy na málo známá lyžařská střediska. Nepřehlédněte ani popisy lyžařských středisek níže v levém sloupci.

Pokud nestačí, tak další dávku zimních článků naleznete na (nejen) skialpinistickém webu www.TuleniPasy.cz. Skialpinismus, freeride, telemark, splitboard, sněžnice, to vše je tam doma.

Vyberte si z nejnovějších článků níže:Návrat do Laponska: Z plánů Peggy Marvanové vám bude běhat mráz po zádech

Návrat do Laponska: Z plánů Peggy Marvanové vám bude běhat mráz po zádech

Rozhovor s Markétou Marvanovou, která má ve svých 20 letech za sebou mnoho úspěšných závodů. Jen letos se zúčastnila 150km běhu se saněmi a 4418 km dlouhého závodu na kole napříč USA. Příští rok v únoru se chce Markéta vrátit za polární kruh a v rámci závodu v Rovaniemi na sněžném kole ujet neuvěřitelných 900 km!

Lavinová předpověď – jak ji číst?

Lavinová předpověď – jak ji číst?

Umět správně číst a pochopit lavinovou předpověď by měl každý zájemce o libovolný pohyb ve volném zimním terénu s možným rizikem pádu lavin. Kromě lavinové předpovědi je vhodné se umět dobře orientovat ve vývoji počasí a stability sněhové pokrývky. Jak na to?

Rozhovor: Marek Pazderský o zázemí velkých běžkařských závodů

Rozhovor: Marek Pazderský o zázemí velkých běžkařských závodů

Výsledky Vasova běhu proběhly o víkendu všemi sportovními médii včetně těch českých. Ano, Standa Řezáč byl třetí. Stejně tak ve stručnosti se dozvíte podobné úspěchy i v případě dalších známých laufů.  Ale samotní závodníci by bez podpory takových výsledků nedosáhli. Jak probíhají tyto závody z pohledu podpůrného týmu?

TIP na zimní výlet: Na Suchý vrch na sněžnicích

TIP na zimní výlet: Na Suchý vrch na sněžnicích

Rodí se krásný zimní den, přesně takový jaký mám rád. Ráno je hodně chladné, rtuť teploměru spadla osm stupňů pod nulu. Ale jasná obloha dává tušit, že si dneska užijeme sluníčko. Pokud je pro vás tento scénář zajímavý, tak jste jasnými adepty na zimní výlety. Co si je trochu okořenit za pomocí sněžnic, které vás dovedou do míst, kam byste se jindy nedostali.

Krkonošská 70 v běhu na lyžích letos odstartuje svůj jubilejní 60. ročník

Krkonošská 70 v běhu na lyžích letos odstartuje svůj jubilejní 60. ročník

V sobotu 28. února se v Krkonoších pojede jeden z nejstarších závodů v Evropě – Krkonošská 70 Kooperativy. Závod odstartuje ve Špindlerově Mlýně v areálu Svatý Petr. I tentokrát je "K70" součástí seriálu Stopa pro život.

Navštivte zimní Alpy v Rakousku, Itálii nebo Slovinsku - jarní prázdniny na horách

Navštivte zimní Alpy v Rakousku, Itálii nebo Slovinsku - jarní prázdniny na horách

Školní děti se už mohou těšit na únor či březen, kdy je čeká vysněný týden volna. Pro spoustu rodin to znamená zimní dovolenou s lyžováním v některém z horských středisek. Letošní zima zatím nedává moc nadějí na skvělé lyžování u nás. Jistotou jsou jako vždy alpská horská zimní střediska, z nichž nejbližší se nacházejí v Rakousku a jen o něco dál jsou ta italská či slovinská.

Na šumavském Špičáku se díky umělému zasněžování lyžuje i po oblevě

Na šumavském Špičáku se díky umělému zasněžování lyžuje i po oblevě

Slabá zima v Česku opět zavírá velké množství především menších lyžařských areálů. Lyžuje se jen v areálech, které jsou dostatečně vysoko položené a kde je umělé zasněžování. V rámci Šumavy je to například největší lyžařské středisko na české straně Šumavy - Špičák u Železné Rudy.

V lednu musí mít Eva Samková hrany nabroušené

V lednu musí mít Eva Samková hrany nabroušené

Již za pár dní startuje Mistrovství světa ve snowboardingu a freestyle lyžování v rakouském Kreischbergu. A týden na to se v americkém Aspenu konají legendární X-Games. Na obou akcích samozřejmě nemůže chybět ani famózní snowboardcrossařka a olympijská vítězka z loňských her v Soči Eva Samková.