Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz Outdoorforum SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Na sněhu

Zimu co zimu jste nespokojení, že je málo sněhu, a i když je ho hodně, mohlo být ještě více, aby vydržel alespoň do srpna? Tak to jste tu správně. V této sekci vás čekají ty nejzajímavější články se zimní tematikou, od námětů na výlety na sněžnicích či běžkách po tipy na málo známá lyžařská střediska. Nepřehlédněte ani popisy lyžařských středisek níže v levém sloupci.

Pokud nestačí, tak další dávku zimních článků naleznete na (nejen) skialpinistickém webu www.TuleniPasy.cz. Skialpinismus, freeride, telemark, splitboard, sněžnice, to vše je tam doma.

Vyberte si z nejnovějších článků níže:Parádní freeride, lanový most nebo ledovcová jeskyně - zažijte švýcarský Engelberg!

Parádní freeride, lanový most nebo ledovcová jeskyně - zažijte švýcarský Engelberg!

Podobně jako USA i Švýcarsko má své město andělů, které proslavily filmy. Horské městečko Engelberg je však známé z bollywoodských romantických filmů díky majestátní hoře Titlis. Na rozdíl od Los Angeles je však Engelberg oázou zimních sportů.

Jak se staví outdoorový ráj? Švýcarský Andermatt se mění ve středisko sportovních radovánek

Jak se staví outdoorový ráj? Švýcarský Andermatt se mění ve středisko sportovních radovánek

Andermatt leží uprostřed hor v samém srdci Švýcarska mezi horskými průsmyky Urnských Alp. Využití jeho ideální polohy pro outdoorové vyžití ale až do nedávna bránily armádní zájmy, nyní ho však čeká přerod v exkluzivní horské středisko. Na co nás může lákat?

Návrat do Laponska: Z plánů Peggy Marvanové vám bude běhat mráz po zádech

Návrat do Laponska: Z plánů Peggy Marvanové vám bude běhat mráz po zádech

Rozhovor s Markétou Marvanovou, která má ve svých 20 letech za sebou mnoho úspěšných závodů. Jen letos se zúčastnila 150km běhu se saněmi a 4418 km dlouhého závodu na kole napříč USA. Příští rok v únoru se chce Markéta vrátit za polární kruh a v rámci závodu v Rovaniemi na sněžném kole ujet neuvěřitelných 900 km!

Beton ski team se chystá sjet osmitisícovku Manaslu

Beton ski team se chystá sjet osmitisícovku Manaslu

Už více než půl roku cestují Martin Štourač a Karel Svoboda autem, ale hlavně na skialpech po trase prastaré Hedvábné stezky a jejich výprava se blíží svému vrcholu. Doslova, na závěr své cesty se dvojice extrémních skialpinistů Beton Ski Team chystá sjet osmitisícovku Mt. Manaslu (8 163 m).

Lavinová předpověď – jak ji číst?

Lavinová předpověď – jak ji číst?

Umět správně číst a pochopit lavinovou předpověď by měl každý zájemce o libovolný pohyb ve volném zimním terénu s možným rizikem pádu lavin. Kromě lavinové předpovědi je vhodné se umět dobře orientovat ve vývoji počasí a stability sněhové pokrývky. Jak na to?

Rozhovor: Marek Pazderský o zázemí velkých běžkařských závodů

Rozhovor: Marek Pazderský o zázemí velkých běžkařských závodů

Výsledky Vasova běhu proběhly o víkendu všemi sportovními médii včetně těch českých. Ano, Standa Řezáč byl třetí. Stejně tak ve stručnosti se dozvíte podobné úspěchy i v případě dalších známých laufů.  Ale samotní závodníci by bez podpory takových výsledků nedosáhli. Jak probíhají tyto závody z pohledu podpůrného týmu?

TIP na zimní výlet: Na Suchý vrch na sněžnicích

TIP na zimní výlet: Na Suchý vrch na sněžnicích

Rodí se krásný zimní den, přesně takový jaký mám rád. Ráno je hodně chladné, rtuť teploměru spadla osm stupňů pod nulu. Ale jasná obloha dává tušit, že si dneska užijeme sluníčko. Pokud je pro vás tento scénář zajímavý, tak jste jasnými adepty na zimní výlety. Co si je trochu okořenit za pomocí sněžnic, které vás dovedou do míst, kam byste se jindy nedostali.

Krkonošská 70 v běhu na lyžích letos odstartuje svůj jubilejní 60. ročník

Krkonošská 70 v běhu na lyžích letos odstartuje svůj jubilejní 60. ročník

V sobotu 28. února se v Krkonoších pojede jeden z nejstarších závodů v Evropě – Krkonošská 70 Kooperativy. Závod odstartuje ve Špindlerově Mlýně v areálu Svatý Petr. I tentokrát je "K70" součástí seriálu Stopa pro život.


• ANKETA

Co zapříčiňuje tzv. horskou nemoc?

Nedostatek wi-fi signálu.
Časté vystavování-se závrati.
Špatná expediční strava.
Nedostatek kyslíku.
Chybně nastavená výška trekových holí.
Nevystudovaná vysoká škola.