Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Sylt jako vrchol windsurfingové sezóny

Sylt jako vrchol windsurfingové sezóny

Je tomu jen pár týdnů, co proběhla jedna z nejsledovanějších akcí spojených s windsurfingem. Řeč je o závodě světového poháru - Windsurf World cup Sylt. Jinak řečeno tisíce diváků, skvělá zábava a ideální podmínky pro ježdění!Německý ostrov Sylt se již po několik desetiletí stává na přelomu září a října místem, kam se sjíždějí ti nejlepší světoví windsurfaři, aby zde zakočili závodní sezónu. Windsurf World cup Sylt je tradičně nejobsazenějším závodem celé světové PWA Tour, protože se zde jedou všechny vypsané disciplíny jako wave, freestyle a slalom a většinou se zde rozhoduje o nových titulech světových šampiónů. V průběhu deseti dnů se tak návštěvníci mohou setkat tváří v tvář s legendami tohoto sportu nebo s vycházejícími mladými hvězdami a zároveň pozorovat jejich umění na vodě. I pro závodníky samotné je účast na této akci velmi prestižní záležitosí, neboť stotisícová divácká kulisa je pouze zde a i velký zájem  německých a světových médií nebývá běžně tak vysoký.

O závod svěťáku je velký zájem, foto: PWA/Carter

Ostrov je pro windsurfing ideálním místem

Při určitých podmínkách zde můžete okusit jak hladkou vodu, tak i velké vlny pro Severní moře typické. Když se k tomu navíc přidá slunce a příjemné teploty, stává se ze Syltu téměř surfařský ráj. I to je jeden z důvodů, proč se na toto místo sjíždí při dobré předpovědi velké množství windsurfařů a kiterů z celé Evropy.

Místy to vypadá jako v letovisku u Středozemního moře, foto: PWA/Carter

Vítr a vlny nejsou ovšem pro návštěvníky jediným lákadlem. Ostrov dále nabízí dlouhé písčité pláže s promenádamy a cyklo stezkami, velice kvalitní ubytovací a rekreační zázemí, ale zejména na jihu ostrova téměř nedotčenou přírodu, ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Ani mladší generace ale nepřijde zkrátka. V průběhu závodů jsou na promenádě u hlavní pláže  Brandenburger strand otevřeny bary s večerním programem, po jehož skončení můžete pokračovat v některém z vyhlášených nočních klubů, barů či diskoték, které jsou zárukou dobré zábavy.

Ostrov Sylt je jednodušše místem, kde si každý najde to své, aby zde mohl strávit příjemný čas.

Ve Westerlandu se můžete ubytovat např. v ubytovně Jugendherberge nebo o kus severněji ve Wenningstedt-Braderupu v hotelu Lindner.

Hledáte-li další informace o tom, co zajímavého na Syltu podniknout, jistě vám poradí v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme.

Německá turistická centrála


13.11.2013, Tom Malina


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ