Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

SPELEOLOGIE

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

POLÁRNÍ VÝPRAVY

"Jdu na sever...a už jdu na jih" je slavný citát z Cimrmanovy hry Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. A na severní i jižní pól se kvůli tomuto zážitku vydávají každoročně stovky i tisíce lidí. Někteří stále hledají nové a náročnější cesty a právě jejich expedice nejraději sledujeme.

Vyberte si z nejnovějších článků níže:Základ duševní hygieny – Petr Horký o polárních výpravách

Základ duševní hygieny – Petr Horký o polárních výpravách

Cestovatel a dokumentarista Petr Horký podnikl dobrodružné výpravy v řadě zemí světa – od tropů až po polární oblasti. Do těch se pořád s oblibou vrací, naposledy letos s Vaškem Sůrou, s nímž jako první na světě přešli zamrzlé jezero Khuvsghul na severu Mongolska. Zeptali jsme se, co Petra na krajině sněhu a ledu tak uchvátilo.

EXPEDICE MONGOLIA 2016: Prvenství českých polárníků přes zamrzlé jezero Khuvsghul

EXPEDICE MONGOLIA 2016: Prvenství českých polárníků přes zamrzlé jezero Khuvsghul

Polárníci Václav Sůra a Petr Horký se letos v březnu vydali do severního Mongolska, kde jako první Češi přešli zamrzlé jezero Khuvsghul. Podle reakcí a výpovědí místních obyvatel je velmi pravděpodobné, že před nimi zimní přechod bez zabezpečení zvenčí ještě nikdo neuskutečnil – jedná se tak zřejmě o prvenství světové!

Leo Houlding vyrazil do Grónska, místo lana zabalil kite a lyže

Leo Houlding vyrazil do Grónska, místo lana zabalil kite a lyže

Jeden z největších dobrodruhů 21. století objevil kouzlo snowkitingu, z čehož nemohlo v průběhu času vzniknout nic jiného než polární expedice. Vypravil se do Grónska, aby překonal vzdálenost o délce více než 1600 kilometrů.

Návrat do Laponska: Z plánů Peggy Marvanové vám bude běhat mráz po zádech

Návrat do Laponska: Z plánů Peggy Marvanové vám bude běhat mráz po zádech

Rozhovor s Markétou Marvanovou, která má ve svých 20 letech za sebou mnoho úspěšných závodů. Jen letos se zúčastnila 150km běhu se saněmi a 4418 km dlouhého závodu na kole napříč USA. Příští rok v únoru se chce Markéta vrátit za polární kruh a v rámci závodu v Rovaniemi na sněžném kole ujet neuvěřitelných 900 km!


RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz