Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

SPELEOLOGIE

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Mašérské dobrodružství za polárním kruhem anebo Fjällräven Polar 2014 + VIDEO

Mašérské dobrodružství za polárním kruhem anebo Fjällräven Polar 2014 + VIDEO

Další ročník Fjällräven Polar se nezastavitelně blíží. Akce, která se koná 7. - 13. dubna v laponské divočině, už zná všechny dobrodruhy, kteří se jí letos zúčastní. Kdo bude zastupovat Česko a Slovensko?Klání, kterého se může zúčastnit široká veřejnost, se pořádá každým rokem. Vaším úkolem je pouze vytvořit dvouminutové propagační video, které bude „zavěšeno“ na stránky firmy Fjällräven. Finální sestava pro Fjällräven Polar je pak vybrána na základě počtu hlasů u jednotlivých videí. Po uzavření hlasování si pořadatelé vyhrazují právo na výběr několika dalších šťastlivců, kteří sice od diváků nedostali dostatečný počet hlasů, ale jejich video je prostě něčím zajímavé.

Jízda Laponskem je zážitekJízda Laponskem je zážitek

300 kilometrů Laponskem za pomocí psů

Podstatou „závodu“ je urazit v roli mašéra 300 kilometrů panenskou přírodou Laponska, konkrétně z Norska do Švédska. Spí se pod otevřeným nebem, v tuhých mrazech. Veškeré potřebné vybavení je účastníkům samozřejmě zapůjčeno a to včetně spacáků.

Firma Fjällräven je švédským specialistou na život v přírodě a výbavu s tím spojenou už od roku 1960, kdy ji založil Åke Nordin. Kromě oblečení se Fjällräven specializuje také na batohy, spacáky, stany a outdoorové doplňky. Veškerá činnost firmy se podřizuje třem pravidlům: 1) Vyvíjet odolné, nadčasové a funkční outdoorové vybavení. 2) Probudit a udržet zájem o outdoor. 3) Chovat úctu vůči ostatním lidem, zvířatům a přírodě.

Jaké složení budou mít Češi a Slováci na Fjällräven Polar 2014?

Míra Švestkavideo (Česko)

Petra Obrovská - video (Česko)

Peter Holly – video níže (Slovensko)

Tohle je video, kterým se do Fjällräven Polar 2014 přihlásil slovenský zástupce Peter Holly. Stojí za zhlédnutí!

Pár vět k Fjällräven Polar 2014 od Mirka Švestky

Jak tě napadlo se do Fjällräven Polar přihlásit?

S nápadem přišla přítelkyně. Na realizaci videa se už podílelo více lidí.

Co od Fjällräven Polar očekáváš a jaké jsou tvé zkušenosti s podobnou akcí?

Očekávám především pořádnou zimu a pak také zážitek, který se mi vryje do paměti. Za polárním kruhem budu poprvé a na mašérské zkušenosti se také těším. Outdoorové akce pro mě nejsou cizí, ale podobná akce je pro mne přeci jen novinkou.

Mirek ŠvestkaMirek Švestka

Jak ses připravoval?

V poslední době všechen čas věnuji především studiu a práci. Ale minulý rok, který jsem strávil studiem v Innsbrucku, mě doufejme, po outdoorové stránce připravil dostatečně.

Zkoušel ses do Fjällräven Polar přihlásit už v dřívějších letech?

Ne, šlo o můj první pokus.

 

Fjällräven Polar 2014


28.03.2014, Jan Haráč


Diskuse


Ivo
Ivo
Mushing... stačí raz vyzkoušet a jste navždy ztraceni, dobrá zkušenost.
28. 03. 2014, 19:59:55

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz