Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• HORY A PŘÍRODA POLSKA

Hory a příroda PolskaPoznejte Polsko: začněte na Mazurských jezerech

Poznejte Polsko: začněte na Mazurských jezerech

Když se řekne Polsko turistické, leckomu naskočí Mazurská jezera jako první. Není se co divit. Tato divukrásná jezerní oblast nabízí pestrou paletu možností, od kanoistiky, přes sledování ptactva až po kulturní a historické zajímavosti. Proto je jedničkou v našem seriálu POZNEJTE POLSKO, jehož první díl startuje právě nyní.

Polská řeka Pilica láká na klidnou vodu, krásnou přírodu a bezstarostné táboření

Polská řeka Pilica láká na klidnou vodu, krásnou přírodu a bezstarostné táboření

Dvě stě třicet sedm zatáček v písku, osmdesát kilometrů klidné, ale stále tekoucí vody, žádný jez, jedno městečko, rákosí a písek. Písek, který máte po čase úplně všude. Polská řeka, velmi oblíbená i u českých vodáků. Sjízdná celoročně, vhodná pro malé děti i úplné vodácké začátečníky, ale přesto často liduprázdná, s příjemnou a neponičenou okolní přírodou - Pilica.

Orla Perć (Orlí stezka)

Orla Perć (Orlí stezka)

  Takzvaná Orlí stezka je považována za jednu z nejobtížnějších a nejnebezpečnějších v Tatrách. Za vaše úsilí se vám však dostane nezapomenutelné odměny v podobě kouzelných výhledů do dvou údolí zároveň, na jejichž dně se zrcadlí horská plesa. Navíc, pokud jste milovníky řetězů a železných žebříků - takovým specifikem slovenských a polských Tater – na této stezce si dostatečně přijdete na své.  

Giewont v zimě aneb klid v srdci polských Tater

Giewont v zimě aneb klid v srdci polských Tater

Zatímco v létě jsou polské Tatry doslova přecpané, v zimě si zde můžete užít dokonce i klidu a samoty. A na rozdíl od slovenské strany Tater zde existuje pouze několik málo zimních uzávěr! Proč si tedy neudělat výlet zrovna na polský národní štít?

Nejtěžší značená cesta Tater? Orlí Stezka na Svinici + VIDEO

Nejtěžší značená cesta Tater? Orlí Stezka na Svinici + VIDEO

Mezi tatranskými turisty jsou velmi oblíbené vrcholy, kde je „hodně železa“. Jinak řečeno řetězy, kramle, žebříky a stupadla. Velmi známé jsou v tomto ohledu například Rysy (z polské strany) nebo roháčský úsek Baníkovské sedlo – Jamnické sedlo. Pokud tedy vyhledáváte podobné túry, tak věřím, že na Orlí stezce se vyřádíte.

Zimní hlavní město Polska - Zakopane

Zimní hlavní město Polska - Zakopane

Ten, kdo chce poznat Vysoké Tatry z polské strany a potřebuje základnu pro své výpady, by měl do svých plánů zahrnout horské městečko Zakopané. To zná většina z nás především v souvislosti se skokany na lyžích. Jaké další aktivity vám nejvýše položené město Polska nabízí?

Werner van Zuylen: Belgičan, který vstal a vyrazil!

Werner van Zuylen: Belgičan, který vstal a vyrazil!

Tento muž se vloni vydal za svým snem - na unikátní pouť z Moskvy do španělského Santiaga de Compostela, více než 4500 kilometrů pěšky, sám s batohem, pět měsíců pochodu každý den. A my vám jako jediní v Čechách přinášíme velký rozhovor o celé jeho Cestě!

Slezskou divočinou na sněžnicích

Pět hodin ráno, tma jako v pytli, nos slepený mrazem, narůstající krápníky na vousech – prostě lednové ráno jako vystřižené. Tiché beskydské svítání narušuje jen sníh, vrzající pod nohama jako zrezivělá vrata. Naštěstí zanedlouho nesmělé slunce vysvobozuje barvy ze zajetí noci.

Świnica - za babím létem do Polských Tater

Świnica - za babím létem do Polských Tater

Vysoké Tatry má většina z nás spojeny především se Slovenskem. Co takhle zkusit nějakou túru od sousedů z Polska. Příkladem může být výstup na ostře vyhlížející horu Świnica (2301 m n. m).

Polský Jurský park

Polský Jurský park

V titulku není překlep. Není to ten Jura (od slova Jiří) ani francouzská Jura, podle níž byla pojmenována geologická epocha. Je to Jura polská, ba přímo malopolská... a park je v ní koneckonců taky.

25.12.2011, Redakce