Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

SPELEOLOGIE

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

SLACKLINE

Chůze po slackline je relativně nový sport, který se ale v Česku rychle zakořenil a hned několik českých slacklinerů patří ke světové špičce. Pokud vás zajímá co kde lze natáhnout, čtěte dále.

Vyberte si z nejnovějších článků níže:ROZHOVOR: Danny Menšík o světovém rekordu na kilometrové lajně

ROZHOVOR: Danny Menšík o světovém rekordu na kilometrové lajně

Danny Menšík patří k nejlepším českým slacklinerům, jeho specialitou jsou dlouhé highliny. Letos v dubnu překonal světový rekord v délce highline, když prolomil magickou hranici a po úzkém popruhu vysoko nad zemí přešel vzdálenost jednoho kilometru.

Světový rekord: Dvacetiletý Čech přešel kilometr nad údolím po popruhu

Světový rekord: Dvacetiletý Čech přešel kilometr nad údolím po popruhu

Danny Menšík z Prahy a Francouz Nathan Paulin vytvořili 19. dubna ve francouzských horách poblíž Nice světový rekord v chůzi po highline – popruhu nataženém ve výšce mezi skalami. Oba lezci několik hodin po sobě přešli jako první na světě vzdálenost delší než jeden kilometr. Zprávu zveřejnil na svém facebooku server Slack.fr.

Danny Menšík má světový rekord, 469 metrů dlouhá highline

Danny Menšík má světový rekord, 469 metrů dlouhá highline

Téměř půlkilometrovou highline se podařilo přejít Dannymu Menšíkovi ve Francii v rámci festivalu Natural Games v jihofrancouzském kaňonu de la Jonte, čímž stanovili spolu s dalšímu dvěma slacklinery světový rekord.

Freddy Nock opět bodoval: přechodem provazu o délce 347 metrů mezi dvěma alpskými vrcholky!

Freddy Nock opět bodoval:  přechodem provazu o délce 347 metrů mezi dvěma alpskými vrcholky!

Ve světě provazochodectví asi není větší ikony a možná i „blázna“ Freddy Nock, který je známý svými výkony k neuvěření se opět ukázal světu, když si mezi dvěma stěnami alpských velikánů natáhl skoro 350 metrů dlouhou „čáru“ a s ledovým klidem ji přešel.


RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz