Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pocit viny

Pocit viny(Guilt Trip)

Země: USA, délka: 37 min, režie: Anthony Bonello, Mike Douglas, jazyk: anglický, české titulky

 

Jediné, co je pro skupinu lyžařů ještě důležitější, než touha sjet si druhý nejvyšší vrchol Grónska, je potřeba minimalizovat uhlíkovou stopu, kterou vytvořili tím, že na místo doletěli. Právě proto pečlivě vybírají jídlo I materiál, proto nabíjejí veškeré přístroje pouze solární energií nebo akumulátory a právě proto přizvali na svou cestu profesora Aluna Hubbarda, který se věnuje problematice globálního oteplování a vzestupu mořské hladiny. Film o sportu, přírodě, o vědě, o radosti a zodpovědnosti za lidské konání.

 

Alun Hubbard

Působí na Aberyswyth University a věnuje se především problematice tání ledovců a růstu mořské hladiny, tomu, jak se tento jev vyvíjel v minulosti a jaké jsou tendence v současnosti. Od roku 2007 pracuje za polárním kruhem v Grónsku a vede celou řadu projektů, jak led ovlivňují energie, které na území Grónska vstupují díky oceánským a atmosférickým procesům.

 

 

BONUSOVÉ FILMY – zařazení do program záleží na místním spolupořadateli

Pro zařazení do programu ve vašem vybraném místě promítání se podívejte na stránku promítání daného města v sekci KDY a KDE.

 

Trailer k filmu:


26.07.2017, Jana Ryantová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NEWSLETTER

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI