Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

O FESTIVALU

Ve více než 200 českých a slovenských městech uvidíte ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa

Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách přinese SNOW FILM FEST. Tento festival je bratrský festival Expediční kamery.

 

Festival proběhne v říjnu až prosinci ve všech regionech České republiky a Slovenska.

 

Kromě filmů (většinou jde o vítězné snímky z mezinárodních festivalů) je na mnoha místech připraven další doprovodný program.

Historie

Festival SNOW FILM FEST probíhá v České republice od roku 2011. Tehdy jsme jej nazvali Filmový Festival Zimních sportů. Akce vznikla jako protiváha tehdy již zdárně rozběhlému filmovému festivalu Expediční kamera. Výstižný, ale ne úplně zdařilý název FFZS jsme v roce 2013 změnili na SNOW FILM FEST.

 

Co vás na SNOW FILM FESTu čeká?

Pro filmovou přehlídku SNOW FILM FEST se snažíme společně s porotou vybrat ty nejúspěšnější filmy celé sezony se zimní tématikou. Kritériem je především úspěšnost na velkých zahraničních festivalech, ale rádi porotě předložíme i české a slovenské filmy, které jsou často bezesporu stejně kvalitní a srdci našich diváků ještě bližší.

 

SNOW FILM FEST vás zve na filmy o absolutním extrému polárních expedic, šokujících výkonech sportovců i o tom jak prožívají své životy, když opadne adrenalin a je třeba se vyrovnat se situacemi na pokraji života a smrti.  Na festivalu zažijete ohlušující ticho i nedozírnost arktických pustin stejně jako nádheru zasněžených hor a ledovců. Prožijete s aktéry situace, které vám možná odhalí, proč se vydávají na hranice svých možností a možná zjistíte, že je kousek „toho“ i ve vás.

 

Festival pořádá občanské sdružení Hedvábná stezka

 

Festivalové plakáty z předchozích ročníků:

Snow Film Fest 2014

Snow Film Fest 2014

Snow Film Fest 2013

Snow Film Fest 2013

Filmový festival zimních sportů 2012

FFZS 2012

Filmový festival zimních sportů 2011

FFZS 2011 

 

 

 

 

 

 

 

 NEWSLETTER

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI