HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Od pobřeží k pobřeží Anglie + VIDEO

Od pobřeží k pobřeží Anglie + VIDEO

Je to už nějaká chvilka, co se běžel náročný vytrvalostní závod s mnoha disciplínami a etapami v mlhavé a deštivé Anglii. Jak to celé dopadlo? Podívejte se sami na povedené sestřihy, protože letos se běží závod znovu, tak ať víte, o co jde!Od vody k vodě

Ten závod se jmenuje "adidas TERREX Coast to Coast" (zkráceně někdy "C2C") a běhává se jednou za dva roky (2009 - 2011), přičemž právě letos v sprnu se znovu poběží. A v čem je tento závod takovou výzvou?

Prvotřídní sjezd!

Na padesát týmů - ať už smíšených či nikoliv; nebo dokonce jednotlivců - se vydá na náročnou a dlouho trasu skrze Anglii, vystartují v pátek 23. 8. 2013 v St Bees Head a končit budou na druhé straně pevniny v malebném zálivu Robin Hoods - většina týmů to stihne do pondělí okolo poledne.

Náhledová mapka trasy

Na trase čekají různé nástrahy, které musí týmy překonat a podmínky, které musí splnit - plavání, pádlování, jízda na kole, běh přes hory, pochod po asfaltu a další strasti. Důležité je nepodlehnout a vytvrvat ve svém odhodlání! Vše také záleží na pravidlech závodu, které si můžete přečíst zde. Měří se různé etapy závodu, které mají své podmínky a večer je vždy možnost pro odpočinek - nejedná se tedy o několikadenní závod "v jednom tahu".

Mountain running ...Mountain running ...

... road biking ...... road biking ...

... paddling!... paddling!

 

 

 

 

 

 

Rok 2011 byl zajímavý po mnoha stránkách - počasí na horách moc nepřálo, závodníci byli vyčerpaní, někteří se přecenili, jiní zase chytli tu správnou vlnu (nejrychlejší závodník to stihl za čas okolo 20 hodin!). Podívat se můžete sami na několik videí, které celý závod dokumentují. Směle do toho a společně si přejme, aby i letošní ročník přinesl mnoho zajímavého a na podzim se na to budeme moci společně podívat!

Den první ročníku 2011:

Den druhý ročníku 2011:

Den třetí ročníku 2011:

Finálový den ročníku 2011:

Chcete-li se o závodě, jeho pravidlech a podmínkách dozvědět více, můžete přejít na tyto stránky.

adidas


07.05.2013,