HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz OutdoorForum.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz ExpedicniKamera.cz SnowFilmFest.cz KlubCestovatelu.cz
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz Outdoorforum SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Treky a túryTreková mozaika Kyrgyzstánu aneb kam se (ne)jezdí

Treková mozaika Kyrgyzstánu aneb kam se (ne)jezdí

Kyrgyzstán je jednou z nejhornatějších zemí světa a nabízí nesčetně trekařských i horolezeckých možností, přesto podstatná část (nejen českých) turistů vyráží do Karakolu a hor v jihovýchodní části Kyrgyzstánu.

Tip na výlet: pláně okolo Zhůří na Šumavě

Tip na výlet: pláně okolo Zhůří na Šumavě

Všichni mí známí, kteří byli na Šumavě, mluvili s nadšením o nezapomenutelných místech okolo Hadího vrchu, pod kterým se jako had kroutí říčka Křemelná. Tak jsme se s mým spoluputovníkem rozhodli, že si ta místa také projdeme.

Horské putování s oslíkem přes Ťan-šan + VIDEO

Horské putování s oslíkem přes Ťan-šan + VIDEO

Je možné koupit si v kyrgyzském Karakolu osla, nacpat jej do osobního auta a poté s ním přelézt sedla vysoká bezmála 4000 metrů? Klacík s provázkem a mrkví přivázanou na konci toto oslí putování jistě dokáže ulehčit, ale co se týče sněhových polí – s těmi má naložený oslík i tak jisté problémy. Pokud tedy nemá na nohou sněžnice.

Putování moravským a rakouským Podyjím

Putování moravským a rakouským Podyjím

Údolí Dyje je jedním z posledních zachovalých hlubokých říčních údolí ve střední Evropě, které nebylo dosud zatopeno přehradou ani narušeno průmyslovou či rekreační výstavbou. Je to zřejmě i proto, že větší část toku Dyje tvoří již přibližně 900 let zemskou hranici mezi českými zeměmi a Rakouskem.

Za přírodními krásami i historií – kaňon Mileševky v Srbsku

Za přírodními krásami i historií – kaňon Mileševky v Srbsku

Město Prijepolje leží v jihozápadní části Srbska, asi 300 km od Bělehradu, na trojmezí hranic Srbska, Bosny a Hercegoviny a Černé Hory. Patří do Zlatiborské oblasti, jež se rozprostírá na ploše 827 km². Město leží na úpatí pohoří Jadovnik, u ústí řeky Mileševky, která zde vtéká do řeky Lim. Prijepolje je součástí staré římské obchodní cesty, která vedla z Dubrovníku do Istanbulu.

Munnar: trek v království čajových plantáží Keraly

Munnar: trek v království čajových plantáží Keraly

Zvlněná krajina v okolí Munnaru, největšího čajového regionu v jižní Indii, je pokrytá smaragdově zeleným kobercem čajových plantáží. Samotné městečko Munnar nemá čím zaujmout. Jakmile se ale vydáte o dál do hor, jako mávnutím kouzelného proutku vás obklopí zeleň a dechberoucí výhledy.

Monte Pelmo, velkolepý samotář Dolomit

Monte Pelmo, velkolepý samotář Dolomit

Třítisícový skalní solitér Monte Pelmo (3168 m) v italských Dolomitech určitě není vrcholem pro začátečníky. Exponované vzdušné pasáže vás místy dostanou doslova na všechny čtyři, pokud ale trochu adrenalinu zvládnete, vrchol se vám odmění velkolepými výhledy.

Prodloužený víkend na Dachsteinu

Prodloužený víkend na Dachsteinu

Někdy zkrátka není vhodná doba na delší dovolenou, i přesto se vyplatí na prodloužený víkend zamířit na Dachstein – jedno z nejznámnějších rakouských pohoří, které si zamiluje každý turista! Zaručeně!

Prvotřídní rozhledy z Monte Roen

Prvotřídní rozhledy z Monte Roen

Nenápadný, svou výškou nijak omračující vrchol Monte Roen představuje prvotřídní rozhledový bod. Přehlédneme odtud nejen celé Dolomity, ale i ledové hory Ortleru a Presanelly a zelené kopečky Nonsbergských Alp. Na vršek můžeme navíc vystoupit po lehké zajištěné cestě, čímž tento nijak obtížný výstup dostane dobrodružnější rozměr.

Soutěž: Chodíte rádi na treky? Podělte se o vaše zkušenosi a vyhrajte batoh – UKONČENO

Soutěž: Chodíte rádi na treky? Podělte se o vaše zkušenosi a vyhrajte batoh – UKONČENO

Pravidelní čtenáři Pohory jistě ví, že u nás mají k dispozici rozsáhlý katalog treků. Najdete v něm stovky popsaných cest, jejich obtížnosti, přístupnost a další praktické rady na cestu. Svět je ale velký, hory vysoké a rozsáhlé. Pomozte nám katalogy doplnit o nové treky. My vás za to odměníněme kvalitním batohem od značky Pinguin.

01.01.2014,


• ANKETA

Když v létě nechodím anebo nelezu po horách, tak

jezdím na koloběžce
pořádám zahradní párty
běhám po lesích
věnuji se jaderné fyzice
jezdím na vodu