Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Treky a túryJak na nejvyšší vrcholy Bulharska, Řecka, Makedonie a Kosova?

Jak na nejvyšší vrcholy Bulharska, Řecka, Makedonie a Kosova?

Balkán, jeho historie a současnost, je výzva, jakých je v cestování velmi málo. Existuje vícero možností, jak ho poznat. Ať už pěšky, v sedle kola nebo po proudu řeky, Balkán stojí za to prozkoumat. Skrze výstupy na nejvyšší hory jednotlivých států je ale cesta dobrodružnější a v případě, že se výstup vydaří, i o to hodnotnější.

REDAKCE NA HORÁCH: nejvyšší hora Jadranu, Alpy i albánské hory

REDAKCE NA HORÁCH: nejvyšší hora Jadranu, Alpy i albánské hory

O tom, co dělá naše redakce v pracovní době se můžete přesvědčit každy den on-line. Jak a kde ale trávíme svůj volný čas? Podívejte se s námi na feraty do kolmých stěn alpských vrcholů, na nejvyšší horu jadranských ostrovů nebo do neprobádaných albanských hor.

TIP NA LÉTO: Tyrolskými přírodními parky

TIP NA LÉTO: Tyrolskými přírodními parky

Jednotlivé chráněné krajinné oblasti v Tyrolsku mezi zelenými údolími a obrovskými bělostnými ledovci se vyznačují typickými působivými krajinnými typy. Vydejte se tam ještě letos v létě a užijte si ohromná horská pohoří, divoké ledovcové potoky, majestátní tyrolské skalní orly a zvědavé sviště.

Treková mozaika Kyrgyzstánu aneb kam se (ne)jezdí

Treková mozaika Kyrgyzstánu aneb kam se (ne)jezdí

Kyrgyzstán je jednou z nejhornatějších zemí světa a nabízí nesčetně trekařských i horolezeckých možností, přesto podstatná část (nejen českých) turistů vyráží do Karakolu a hor v jihovýchodní části Kyrgyzstánu.

TOP 3 dlouhé treky, které si užijete ve východních Alpách

TOP 3 dlouhé treky, které si užijete ve východních Alpách

Kaisergebirge (neboli Císařské hory) je pohoří ležící ve východní části Alp v rakouském Tyrolsku. Skládá se ze dvou hlavních celků - Wilder Kaiser (Divoký císař) a Zahmer Kaiser (Krotký císař). Od roku 1963 jsou Císařské hory vyhlášeny chráněnou přírodní oblastí. A to právem! Patří totiž mezi jednu z nejpůsobivějších oblastí v Alpách. Inspirujte se našimi tipy, kam vyrazit na dlouhé treky v celém Tyrolsku.

Tip na výlet: pláně okolo Zhůří na Šumavě

Tip na výlet: pláně okolo Zhůří na Šumavě

Všichni mí známí, kteří byli na Šumavě, mluvili s nadšením o nezapomenutelných místech okolo Hadího vrchu, pod kterým se jako had kroutí říčka Křemelná. Tak jsme se s mým spoluputovníkem rozhodli, že si ta místa také projdeme.

Horské putování s oslíkem přes Ťan-šan + VIDEO

Horské putování s oslíkem přes Ťan-šan + VIDEO

Je možné koupit si v kyrgyzském Karakolu osla, nacpat jej do osobního auta a poté s ním přelézt sedla vysoká bezmála 4000 metrů? Klacík s provázkem a mrkví přivázanou na konci toto oslí putování jistě dokáže ulehčit, ale co se týče sněhových polí – s těmi má naložený oslík i tak jisté problémy. Pokud tedy nemá na nohou sněžnice.

Putování moravským a rakouským Podyjím

Putování moravským a rakouským Podyjím

Údolí Dyje je jedním z posledních zachovalých hlubokých říčních údolí ve střední Evropě, které nebylo dosud zatopeno přehradou ani narušeno průmyslovou či rekreační výstavbou. Je to zřejmě i proto, že větší část toku Dyje tvoří již přibližně 900 let zemskou hranici mezi českými zeměmi a Rakouskem.

Za přírodními krásami i historií – kaňon Mileševky v Srbsku

Za přírodními krásami i historií – kaňon Mileševky v Srbsku

Město Prijepolje leží v jihozápadní části Srbska, asi 300 km od Bělehradu, na trojmezí hranic Srbska, Bosny a Hercegoviny a Černé Hory. Patří do Zlatiborské oblasti, jež se rozprostírá na ploše 827 km². Město leží na úpatí pohoří Jadovnik, u ústí řeky Mileševky, která zde vtéká do řeky Lim. Prijepolje je součástí staré římské obchodní cesty, která vedla z Dubrovníku do Istanbulu.

Munnar: trek v království čajových plantáží Keraly

Munnar: trek v království čajových plantáží Keraly

Zvlněná krajina v okolí Munnaru, největšího čajového regionu v jižní Indii, je pokrytá smaragdově zeleným kobercem čajových plantáží. Samotné městečko Munnar nemá čím zaujmout. Jakmile se ale vydáte o dál do hor, jako mávnutím kouzelného proutku vás obklopí zeleň a dechberoucí výhledy.

01.01.2014,


• ANKETA

Co zapříčiňuje tzv. horskou nemoc?

Nedostatek wi-fi signálu.
Časté vystavování-se závrati.
Špatná expediční strava.
Nedostatek kyslíku.
Chybně nastavená výška trekových holí.
Nevystudovaná vysoká škola.