Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

V katalogu treků je 755 treků a 155 výstupů ze 70 zemí: Přidejte vlastní trek! Dostanete odměnu

V katalogu treků je 755 treků a 155 výstupů ze 70 zemí: Přidejte vlastní trek! Dostanete odměnu

V našem "Katalogu treků" najdete už přes 755 treků ze 70 zemí, vyhledávat můžete podle několika parametrů. Můžete se také podělit o vaše vlastní zkušenosti z evropských i exotických hor. Dostanete za to odměnu 250.-Kč/ trek.Nejprve si zkontrolujte, zdali již trek v katalogu nemáme a pak nám napište email, o čem byste chtěli psát.

Poté, co si téma vzájemně potvrdíme, vyplňte ve formuláři co nejvíce položek. Pomozte ostatním naplánovat si správně trek a podělte se o své zkušenosti, co je potřeba vzít si s sebou a na co si dát pozor.

Jak používat katalog treků?

Představte si, právě jste v Nepálu, je říjen, máte týden volna před odletem domů a přemýšlíte, kterým směrem vyrazit, který trek je ten pravý. Místo dlouhého pročítání jednoduše vyfiltrujete všechny treky v Nepálu, které lze v říjnu přejít a mají vhodnou délku, a z dostupných si již vyberete snáze. Právě pro tyto případy je zde katalog treků na Pohora.cz, v současnosti máme již více než 755 treků po celém světě a teď už potřebujeme právě Vás, abyste nám pomohli databázi treků dále rozšířit a pomoc dalším čtenářům.

Podzimní večery na GR20 jsou mlhavé!Podzimní večery na GR20 jsou mlhavé!

Trek Everest BC a GokyoTrek Everest BC a Gokyo

Milford trekMilford trek

V katalogu v současnosti jsou především treky z mimoevropských hor, najdete tam zajímavé kousky z Nepálu, Nového Zélandu, Chile a dalších víc než 70 zemí. Usilovně pracujeme na trecích evropských. Chcete-li nám pomoci zaplnit evropské bílé místo na mapě, neváhejte přidat treky a túry, které znáte. Třeba z Česka, Slovenska, Alp nebo Balkánu.

Nechte se pozvat...

V katalogu treků naleznete i ty nejznámnější treky světa:

Evropa: Jeden z nejnáročnějších a nejznámnějších evropských treků leží na Korsice. Její přechod grande randonnée 20. GR 20 protíná ostrov zhruba ve směru sever - jih. Její severní úsek (Calenzana - Vizzavona) je hornatý a v některých částech velmi exponovaný, zatímco jižní část (Vizzavona - Conca) je méně náročná.

Asie: Pod Everest. Jedná se o mimořádně atraktivní trek pod nejvyšší horu světa a zpět vedlejším údolím Gokyo s nádhernými smaragdovými jezery. Poskytuje fantastické výhledy na 4 osmitisícovky: Everest, Lhotse, Makalu a Cho Oju.

Oceánie: Milford trek patří na Novém Zélandě mezi tzv. Great walks a bývá označován jako "nejkrásnější turistická cesta světa". Cesta byla v minulosti využívána Maory, znovuobjevena byla v roce 1888.

Moraine LakeMoraine Lake

Los Cuernos, ChileLos Cuernos, Chile

Okruh přes Jebel Toubkal a jezero Lac d´ifniOkruh přes Jebel Toubkal a jezero Lac d´ifni

Severní Amerika: Trek v kanadských Skalistých horách vás zavede z Banffu k okouzlujícímu ledovcovému jezeru Moraine Lake, které je situováno v Údolí deseti vrcholů a je proslulé svou sytě modrou barvou.

Střední Amerika: Jamajka určitě není typickou trekařskou destinací, přesto má horalům co nabídnout. Z hlavního města Kingstonu můžete vyrazit na nejvyšší horu ostrova - Blue Mountain Peak.

Jižní Amerika: Tři věže Torres del Paine lákají horolezce i trekaře z celého světa. Trek W je jednou z možností, jak se podívat do nejzajímavějších míst tohoto patagonského národního parku.

Afrika: Okruh okolo nejvyšší hory pohoří Atlas prochází různorodou krajinou. Potkáte berberské vesnice, kde vám místní lidé nabídnou typický marocký mátový čaj, a naskytne se vám pohled do nádherné krajiny. Třešničkou je možný výstup na Jebel Toubkal.


22.05.2017,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz