HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

POHORA


Chcete psát pro Pohoru?

Chcete se stát autorem článků na Pohora.cz?

Pak čtěte, jak na to! >>>

Šli jste zajímavý trek kdekoli na světě?

Popište nám jej do našeho katalogu >>>

Chcete se stát autorem běžeckých článků?

Pak čtěte, jak na to! >>>

Volarské menhiry

Volarské menhiry

Nedaleko Volar se nachází kruhový rondel jedenácti menhirů. Není původní, menhiry zde byly instalovány teprve v roce 2007. Mají však zajímavý příběh.

Čertovo jezero

Druhé největší ledovcové jezero na Šumavě.

Srbsko

HORY MAKEDONIE

TREKY NA ŠPICBERKÁCH

HORY A TREKY V GRÓNSKU

HORY A TREKY VE ŠVÉDSKU

HORY A TREKY NA ISLANDU

ŘECKO A ŘECKÉ OSTROVY

HORY CHORVATSKA

ČERNÁ HORA

BULHARSKÉ HORY

HORY BOSNY A HERCEGOVINY

HORY ALBÁNIE

Přijďte přivítat Máru Holečka a Zdeňka Hrubého

Přijďte přivítat Máru Holečka a Zdeňka Hrubého hned po návratu z úspěšného himálajského prvovýstupu! V pátek v 10 hodin v Klubu cestovatelů v Praze (Masarykovo nábřeží 22, www.KlubCestovatelu.cz). Budete první, kdo se dozví o zážitcích přímo od aktérů. Jde o možná nejlepší český výstup posledních 20 let.

Více informací k výstupu se dočtete v článku o expedici.

Nová cesta na Talung, Nepál

Lída Horká vyhrála finále Red Bull Nordix v Oslu

Lída Horká, která vyhrála české finále Redbull Nordix v Deštném v Orlických horách se zaskvěla i na finále světovém, když se dostala až do finálové jízdy, kterou vyhrála!

Přednáška polárníka Vaška Sůry 21.2. v Praze

V prodejně Alpsport na Vinohradské třídě 38 v Praze 2 se v úterý 21.2. od 16:00 uskuteční setkání s polárníkem Vaškem Sůrou, který bude povídat především o své třetí výpravě na severní pól.

Pokud vás nadchly mrazy v Česku během posledních týdnů, doporučuji nenechat si tuto akci ujít Smějící se

Na Modravě zemřela turistka

V sobotu v dopoledních hodinách zkolabovala na výletě nedaleko Modravy na Šumavě turistka. Rodina ani přivolaná záchranná služba jí bohužel nedokázala pomoci a žena zemřela.

Loprais na Dakaru havaroval

Aleš Loprais skončil po těžké nehodě v deváté etapě letošního Dakaru končí. Ve vysoké rychlosti převrhl svůj vůz na střechu. Posádka zraněna není, přesto jeho letošní účast v této prestižní soutěži koníčí.

Festival tisíce hvězd

Festival tisíce hvězd

Nejvíce umělců a hvězd na jednom místě nenajdete ani v televizi ani v Holywoodu, ale v městečku Arba Minch v Etiopii. Každý rok se tu schází stovky až tisíce hudebníků a tanečníků z mnoha afrických kmenů.

Puhoi - česká vesnice na Novém Zélandu


Trampové všech zemí, přijeďte na Zéland!

Trampové všech zemí, přijeďte na Zéland!

Najdete zde nádhernou a pestrou přírodu, báječný systém treků, chat a návštěvních center. Přinášíme vám pár tipů, jak si na zélandském treku zorganizovat ubytování, aby se vám opravdu vydařil a neskončili jste ve frontě před chatou.

Cestování v Kongu DR: Ruwenzori a pygmejové Bambuti

Cestování v Kongu DR:  Ruwenzori a pygmejové Bambuti

Seriál informací z první ruky o expedici Ruwenzori – Ituri zakončíme fotoreportáží o průběhu cesty Milana Daňka a Aleny Žákovské. Přinášíme rozsáhlou galerii o životě pygmejů Bambuti. Expedice byla finančně podpořena Expedičním fondem.

Expedice Frozen Five vyrazila na přechod Špicberků

Expedice Frozen Five vyrazila na přechod Špicberků

První desítky kilometrů sněhovými pláněmi má za sebou expedice Frozen Five, která před pár dny vyrazila na lyžařský přechod Špicberků. V pětičlenném mezinárodním týmu je i Čech Kim Senger.

Tuva - tajgou k radonovým pramenům

Tuva - tajgou k radonovým pramenům

Při plánování naší příští cesty bylo jasné, že uzrál čas na Rusko. První myšlenka: Altaj nebo Sajany. Druhá myšlenka: Bajkal. Třetí myšlenka: jak to spojit.

Expedice Špicberky 2007 evakuována helikoptérou

Expedice Špicberky 2007 evakuována helikoptérou


Expedice Špicberky 2007 měla smůlu. Ledová vichřice dosáhla takové síly, že tým musel být evakuován helikoptérou záchranářů. Co se všechno stalo?

Bale mountains national park

Bale mountains national park

NP Bale mountains v Etiopii je známý díky své jedinečné fauně a flóře. Přírodní scenérie tu nejsou tak velkolepé jako v Simien mountains, ale v kráse za nimi rozhodně nijak nezaostávají.

Expedice Finse 2007

Expedice Finse 2007


Možná kvůli vlastnímu egu, možná kvůli pocitu svobody, troše adrenalinu a dobrodružství … možná prostě jenom proto, že můžu, že mám štěstí a chuť cestovat. Možná proto se chystám na přechod náhorní plošiny Hardangervidda v Norsku.

Není avtostop jako avtostop

Není avtostop jako avtostop


Autostopařská cesta z Jakutska do Magadanu je pro ty, pro které platí: „I cesta může být cíl“. Chtěli jsme poznat Sibiř, tajgu a dálný východ.

Tálibánci a malované náklaďáky

Tálibánci a malované náklaďáky

 

Legendární Karákoram Highway se cestou z Číny do Pákistánu vine tímhle nádherným koncem světa 10 km od hranic s neklidným Tádžikistánem a necelých 100 km od Afghánistánu.

Přes průsmyk Cho La

Pohoří Cilo-Sat (Hakkari Daglari) - výstup na Uludoruk Tepe


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz