Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Takový byl srpnový HIKO Whitewater kemp

Takový byl srpnový HIKO Whitewater kemp

Je pátek podvečer a podle meteorologů nás čeká krásný víkend. V Praze v Troji v HG sport centru ale začíná být neobvykle rušno. Namísto tradičního odjezdu všech lidí pryč na vodu se sem auta s loděmi sjíždějí a to z důvodů konání HIKO Whitewater kempu, který je pro tento termín naplněn k prasknutí.První večer probíhá seznámení účastníků, lehká přednáška o pádlování, bezpečností na vodě a poté krátké promítání některých vodáckých filmů z různých koutů světa.  Večer nijak neprodlužujeme, jelikož druhý den nás čekají 2 tréninky na vodě a k tomu ještě závody.


HIKO whitewater kemp srpen 2016

HIKO whitewater kemp srpen 2016

HIKO whitewater kemp srpen 2016

Prohlédněte si všechny fotografie k článku...


V sobotu ráno dojíždějí ještě poslední účastníci a o desáté hodině po řádné rozcvičce vyrážíme vstříc peřejím. Rozděleni do skupin pod vedením zkušených instruktorů brázdí každý dle svých možností vody Vltavy. Zprvu se začátečníci seznamují s lodí, vodou  a vlastními možnostmi. Ostřílenější borci téměř okamžitě vlétnou naplno do kanálu a pilují své dovednosti. Honza, ostřílený motorkář, je na kempu poprvé a v kajaku sedí teprve podruhé v životě. Nebojácně se pod vedením Verči začíná přátelit se svým kajakem, aby odpoledne zvládl svůj první závod na vodě. Po pauze na oběd přichází na řadu další várka nájezdů do vln, válců a vracáků.  Odpoledne na vodě uzavírá závod v kayakcrossu pro zkušenější, a pro ty méně zkušené, závod ve slalomu na klidné vodě.  Zde se vytahuje nejmladší účastník Ondra, který poráží jak Honzu tak i svého tátu Jirku. V podvečer si s kulišáckým úsměvem přichází pro cenu vítěze od firmy HIKO.  Následně losujeme bohatou tombolu věnovanou HG sportem a na závěr ještě probíhá aukce vesty HIKO Guardian. Během čekání na setmění probíhá zápas v beachvolejbalu a poté již může začít videocoaching, který volně přechází ve společné grilování a výměnu zážitků z nabitého dne.

HIKO whitewater kemp srpen 2016

HIKO whitewater kemp srpen 2016

Neděle je jako vždy trošičku ospalejší, ale brzy se dostáváme zpět do tempa a všichni opět pilují své schopnosti, co to jen dá. Odpolední program začíná výzvou na paddleboardech v podobě sjetí části kanálů. Lukáš i Ondra vcelku bezproblémově ustávají proud a přebírají si ceny. Výzva zaručuje spousty krkolomných pádů do vody od ostatních odvážlivců a z toho plynoucí zábavu pro zbytek osazenstva. Následuje krátké vyzkoušení práce s házečkou, nejdříve na suchu, a poté v praxi na tekoucí vodě.

HIKO whitewater kemp srpen 2016

HIKO whitewater kemp srpen 2016

Nakonec, po rozloučení, nezbývá nic jiného než vše pobalit a rozjet se k domovům.

Pokud jste tento termín kempu prošvihli a měli byste chuť se něčeho takového zúčastnit, nemusíte smutnit!! Letos pro Vás máme připraveno ještě jedno datum a to 24.-25.9.

Více info naleznete na našich FB stránkách HIKO Whitewater kempy, kde můžete nyní i soutěžit o zajímavé dárky.


02.09.2016, Ondřej Křivánek