HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Na dostihovém závodišti v Chuchli se zasněžuje. Bude se tu opět lyžovat?

Na dostihovém závodišti v Chuchli se zasněžuje. Bude se tu opět lyžovat?

Už ve čtvrtek se pro běžkaře znovu otevřou také brány Skiparku Chuchle v areálu dostihového závodiště Conseq Parku.Když už, tak pořádně. A radši rovnou dvojmo. Paní Zima konečně i v Praze shodila na zem ukázat svůj bílý závoj. Protože přimrzlo, i lidé se chopili děl a pustili se do výroby „bílého zlata", jímž se sníh poslední roky stává.

„Prozatím bude připraven malý okruh spíše pro děti a začátečníky, otevřeme i půjčovnu lyží, bot a holí," říká Martin Dvořák z agentury SportGroup.cz, která zajišťuje provoz. „Sníh budeme vyrábět dál, co nám počasí dovolí. Rádi bychom náš lyžařský okruh zvětšili, aby se stal možnou tréninkovou základnou i pro vyspělejší lyžaře z metropole," dodává.

Víc toho v současných podmínkách a s dvěma děly opravdu nešlo. „Hraniční teplota pro výrobu sněhu je mínus čtyři stupně, komplikace způsobuje i relativně vysoká vlhkost vzduchu. Je potřeba vytvořit hromadu sněhu a nechat ho uzrát. A poté připravit rolbou aspoň půlmetrovou vrstvu, aby měla dostatečnou trvanlivost," vysvětluje ředitel dostihového závodiště Petr Drahoš.

Zatím je otevřený malý okruh, vhodný spíše pro dětiZatím je otevřený malý okruh, vhodný spíše pro děti

 

Skipark Chuchle se zrodil z iniciativy olympijské vítězky a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřiny Neumannové. V uplynulých čtyřech zimách dokázal navzdory ne vždy ideálnímu počasí nabídnout vždy několik týdnů kvalitní podmínky pro lyžování.

Do zdejší běžecké školy jezdila školní mládež z celé Prahy, senioři měli lekce i materiál zdarma, ostatně za vstup na rolbou i lopatami obětavců udržovaný okruh se neplatilo nikdy. A jezdilo se až do noci za umělého osvětlení. Konaly se tu i lyžařské závody za účasti reprezentantů Martina Koukala, Lucie Charvátové, Sandry Schützové a dalších, program tu zpestřil také český pohár v zimním triatlonu. „Rádi bychom podobné akce zorganizovali i letos, záleží na klimatických podmínkách," chystá se Dvořák.

Aktuální stav zasněžování sledujte na www.skiparkchuchle.cz


10.01.2016, Tomáš Nohejl


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz