HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• NAŠE HORY: TÚRY A VÝLETY

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

České hory a příroda

K žádným jiným horám na světě nebudeme mít patrně nikdy vřelejší vztah než k těm, které jsou součástí naší vlasti ležící uprostřed Evropy - České republiky, jejíž státní hranici (v délce 2290 kilometrů) dokonce povětšinou přirozeně vymezují vůči ostatním státům - Německu, Rakousku, Slovensku a Polsku.

Výlety na Slovensku najdete v databázi článků Slovenské hory.


Ačkoliv je Česká republika rozdělena na 3 evropsky významné kulturní (a historické) regiony - Čechy, Moravu a Slezsko, krásná místa na pěší túry či ucelené přechody hor nalezneme v každém z nich, žádný nestojí stranou. To činí z České republiky velmi významnou turistickou destinaci.

Údolí LomnéÚdolí Lomné, Beskydy

Polský zázrak na vrcholkuPolský zázrak na vrcholku Sněžky, Krkonoše

Dítě z MarsuDítě z Marsu, Ještěd

 

 

 

 

 

 

 

S jistotou nejoblíbenější a nejnavštěvovanější pohoří České republiky leží na jejím severovýchodě, jedná se o Krkonoše, jedny z nejstarších hor v Evropě. Hřeben oblých, holých a v zimě arkticky drsných Krkonoš sdílí Česká republika s Polskem, nejvyšší vrchol pohoří Sněžka (1603 m n. m.) je často předmětem sporů o umístění jejího nejvyššího bodu, nicméně stále v učebnicích figuruje jako nejvyšší hora České republiky (Pozor, nejvyšším bodem bývá označován vrchol vysílače na Pradědu (1491 m n. m.) v Hrubém Jeseníku!). Jako nejvyšší hora ležící celým vrcholem na území České republiky je považována krkonošská Luční hora (1555 m n. m.).

Kromě hřebene Krkonoš bývají často navštěvovány karpatské Moravskoslezské Beskydy u hranice se Slovenskou republikou, Jizerské hory a magické České Švýcarsko na severu Čech či nádherná Šumava tvořící hranici na západě s Německem (níže s Rakouskem). Hraniční pohoří ale nejsou jedinými místy turistického vyžití, "vnitrostátní" Hrubý Jeseník disponuje jedním z nejkrásnějších přechodů hor v České republice, polozapomenuté Rychlebské hory v českém Slezsku či Novohradské hory u Rakouska dopřávají návštěvníkům klid a mír nerušené přírody, České středohoří upoutává naopak pozornost svými špičatými sopečnými vrcholy, adršpašské a broumovské pískovcové stěny jsou dokonce světovým unikátem, podobně jako region Bílých Karpat, které v jarních a letních měsících voní po nejkrásnějších a nejvzácnějších květinách na světě!

Pokračovat bychom mohli ještě dlouho, české hory nabízejí tisíce možností a tisíce krás, které je dobré znovuobjevovat a nezapomínat na ně.

To nejlepší z českých hor dle Pohora.cz

Zajímá vás, jaké výlety vám v naší redakci doporučujeme a co by nemělo uniknout vaší pozornosti?

Jak se praví: všude dobře, doma nejlépe! A u (našich - českých) hor to platí dvojnásob!

Černá hora


RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz