HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

OUTDOORFORUM: DISKUSE

České hory a příroda

Přechod hlavního hřebene Hrubého Jeseníku je v těchto dnech dobrý nápad!

Šli jsme to s kamarády před týdnem, chodím to každý rok. Letos už po čtvrté, vždy ze Skřítka. Jeseníky jsou krásné! :)
07. 11. 2013, 11:13:35
My to šly asi před dvěma týdny obráceně: Ramzová - Skřítek s přenocováním na Švýcárně a taky se to šlo moc dobře. Můžu jen doporučit.
07. 11. 2013, 12:22:19
Díky za uvedené metry vysílače - nevím proč, měl jsem v hlavě, že má "jenom" 128 metrů. Takže má ještě mnohem více :-) ... Jinak se asi dost možná shodneme, že toto je opravdu jedna z nejhezčích túr, kterou je možné v Čechách podniknout .. prostě paráda - výhledy, příroda, hory, skalky, lesy,...!
07. 11. 2013, 15:36:34
Do Jeseníků jezdím odmala, ale úsek Skřítek - Ovčárna jsem šla poprvé teprve nedávno, zato hned dvakrát v jednom roce, v zimě i v létě, a byla jsem nadšená! Podle mě je to nejhezčí část přechodu. Výstup na Praděd je díky spirálové asfaltce dost nuda, ale prý se uvažuje o znovuotevření cesty od Barborky, pak by to konečně připomínalo horský výstup.
07. 11. 2013, 16:33:10
marcela
marcela
nemate nahodou nekdo kontakt na nejakou chatu na cervenohorskem sedle, kde by se dalo prenocovat?
14. 03. 2014, 17:05:47
Díky za skvělý tip, moc se mi ta trasa líbí z fotek a popisu, musím to co nejdříve zkusit na vlastní chůdy:)
01. 06. 2014, 21:32:19
Petr Unzeitig
Petr Unzeitig

Krása - do článku si vezmete moje fotky z mé prezentace na youtube (viz.  www.youtube.com/watch?v=ipeDx6xUYLo  ) a pod ně napíšete "redakce"....

Že Vám to není blbý.

26. 11. 2015, 20:12:23
Honza
Honza

Pane Haráč, že má Petr pěkný fotky?

Ale že by byl redakčním fotografem serveru POHORA.CZ se mi nepochlubil.

Aspoň by jste mu mohl poděkovat když už se chlubíte cizím peřím.

27. 11. 2015, 10:29:11
Michal Kroužel
Michal Kroužel

Dobrý den Petře. Za redakci se omlovám za neautorizované použití vašich fotek. Zjistím od autora článku, jak k fotografiím přišel a sjednám nápravu. Pošlete mi prosím na sebe kontakt, abychom se domluvlivili na dalším postupu. Můj email je michal(a)pohora.cz Děkuji a ještě jednou se omlováme.

30. 11. 2015, 16:24:45
Paja
Paja

Par fotek a popis prechodu Hrubeho Jeseniku z Karloy studanky do Ramzove http://nacestach.trupek.cz/prechod-jeseniku/

01. 06. 2016, 09:52:07
Radim
Radim

Přechod hřebene Hrubého Jeseníku je opravdu nádherný a to nejen v létě. My jsme se na něj vydali se sněžnicemi v zimě. Když vyjde počasí, jsou zasněžené vrcholy úchvatné. Ikdyž jsem tam byl v létě několikrát, v zimě to vypadá úplně jinak. Hřebenovka přitom není nijak náročná a cesty jsou upravované. Doporučuji! :-)

07. 06. 2018, 17:19:54
Markéta
Markéta

Dobrý den, děkuji za tip na túru, Jeseníky s maželem milujeme a teď jsme se rozhodli, že se tam přestěhujeme. Našli jsme si tenhle domek. Konečně vypadneme z Prahy do krásné přírody a do našich oblíbených hor. Samozřejmě hodláme chodit na túry dost často, takže každý tip vítáme :)

16. 10. 2018, 22:30:34

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz