↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

OUTDOORFORUM: DISKUSE

Treky

Trek přes Skotsko The West Highland Way

Mirek
Mirek

Ahoj,

co si myslíte o tom absolvovat tuto trasu v únoru? Je to šílenství a nebo se to dá, pokud je člověk na nějaký ten diskomfort zvyklí?

17. 01. 2018, 21:25:41
Verča
Verča

Ahoj,

je možné přespávat ve stanu? Nebo je to v těchto místech zakázané? Díky :)

23. 01. 2018, 19:40:40
František
František

DObrý den,

chtěl bych se zeptat, jak tato cesta vychází cenově.

Díky

14. 03. 2018, 13:18:32
VT
VT

Ahoj! Také bych na uvedené otázky (od ledna do teď) chtěl znát odpovědi. Bohužel nikdo znalý treku to zde asi nenavštěvuje. Přidám se:Jak je cenově a časově nejvýhodnější dostat se do Glasgow a jak potom z Fort William zpět?

16. 03. 2018, 09:34:19
janjos
janjos

Část od Loch Lomon do Fort William jsme šli před dvěma roky, spali jsme vždy na divoko ve stanu - bez problémů, nejkrásnější část je Glencoe a super hřebenovka Aonach Eagach...doporučuju, pokračovali jsem na Skye, přesuny stopem.

16. 03. 2018, 21:09:15
Peter
Peter

Určite záleží od počasia, odhodlanosti znášať nepohodlie a nepodceniť výbavu (hlavne nepremokavé oblečenie). Určite rátajte aj s občasným snežením najmä v Glencoe a poslednej/prvej etape pod Ben Nevisom. Ja som WHW absolvoval začiatkom mája z Fort Williams - Milgnavie, teda zo severu na juh, väčšinou idú ľudia opačne. Cenovo to je prijateľná záležitosť. Určite ale záleži, či si jedlo berieš so sebou alebo sa stravuješ v puboch a reštauráciách po ceste. WHW je vcelku prirodzene rozdelená na etapy, pokiaľ vás netlačí čas mimoriadne príjemná až oddychová turistika by som povedal. V každej etape sú kempy (5-10 libier zvyčajne na osobu). Na trase sú aj dve (bothy), dá sa tam prespať  úplne bez problémov. Ak sa chcete vyhnúť aj tomuto dá sa spať aj úplne na divoko mimo kempov, ale v tom prípade by som bol vcelku opatrný a hľadal vhodné miesto dostatočne skoro pred zotmením, nie je to vždy jednoduché nájsť si vhodné miesto.  Z Glasgow som išiel vlakom do Fort William vlakom bus som nepozeral nakoľko cesta vlakom bola najrýchlejšia záležitosť (https://www.thetrainline.com). Busom by to mohlo byť lacnejšie ale časovo náročnejšie. Najviac som si užil Rannoch Moor, Glencoe a Ben Nevis - určit doporučujem výstup na Ben Nevis, ale v tomto období určite zvyšuje nároky na výstroj na koľko bude určite pod snehom. Veľa šťastia, ak máte ešte nejaké otázky, kľudne sa pýtajte hádam si nájdem čas odpísať na ne.

22. 03. 2018, 20:47:13
Petr
Petr

Tady je ještě jeden odkaz na článek s informacemi o WHW z loňského léta. Je to sice v AJ, ale snad i tak poslouží.

https://magicaltravelling.com/misty-scotland-430

10. 04. 2018, 14:40:14

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz