Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Envirotrek 2015: Odměňte se přírodě

Envirotrek 2015: Odměňte se přírodě

Pomozte uklidit své oblíbené místo v přírodě, za odměnu dostanete vynikající oběd z grilu a užijete si odpoledne plné zábavných outdoorových aktivit, když se zúčastníte akce Respect the Mountains Envirotrek 2015.Odhaduje se, že každý rok navštíví Alpy 100 milionů turistů a každý z nich zanechá po sobě stopu, často ve formě odpadku nebo nepořádku. Alpy a další populární horské destinace mají nedostatek pozemní pracovní síly na to, aby tyto odpadky odklidily a zachovaly tak jejich přirozenou krásu i pro budoucí generace. Respect the Mountains Envirotrek je řada akcí, které řeší tuto potřebu. Je to zábavná iniciativa zahrnující turisty, místní komunity, podniky a samosprávy. Kdo z účastníků najde při procházce přírodou nejvíce odpadků?

V roce 2015 se uskuteční již sedmý ročník Envirotreku, který se koná v různých evropských horských destinacích včetně Velké Británie, Německa, Nizozemska, České republiky, Rakouska a Francie. Hlavním sponzorem Envirotreku je KEEN Footwear. Respect the Mountains Envirotrek dává zúčastněným příležitost dát něco zpět přírodě a zároveň si užít příjemné venkovní aktivity.

Odpadky naleznete téměř všudeOdpadky naleznete téměř všude

Program odstartuje v10 hodin, kdy dobrovolníci při procházce v přírodě sbírají odpadky. Vedoucí skupin budou určeni, všichni zúčastnění budou vybaveni odpadkovými pytli a stručně seznámeni s bezpečnostními pravidly. Úklid skončí okolo 12:30, kdy budou dobrovolníci odměněni za svou dopolední snahu výtečným obědem z grilu. Účastníci mohou strávit zbytek odpoledne různými zábavnými venkovními aktivitami, organizovanými vedoucími Envirotreku. Rovněž budou mít šanci vyhrát některou z hodnotných cen, včetně obuvi KEEN a dárků za nejlepší nebo nejoriginálnější nalezený odpadek. Denní program bude končit v 16 hodin.

Respect the Mountains Envirotrek 2015

Místa konání

24. května - North Wales, Velká Británie
20. června - Landgraaf, Nizozemsko
21. června - Eifel, Německo
28. června - Schoorl, Nizozemsko
12. července - Freiburg, Německo
14. července - Mayrhofen-Hippach, Rakousko
22. července - Samoëns, Francie
20. srpna - Český Ráj, Česká republika

Program akce

9:30-10:00 - příjezd účastníků
10:00 - začátek akce
10:30 - začátek úklidu
13:00 - konec úklidu + oběd z grilu
13:45 - vyhlášení vítězů
14:00 - začátek odpoledního programu
16:00 - konec programu

Adresa konání Respect the Mountains Envirotreku v Českém Ráji.

Žlutá plovárna
Malá Skála
Železný Brod

Rezervujte si své místo online.

Vstupné činí 100 Kč, děti do 12ti let 50 Kč. Děti musí být v doprovodu zodpovědné dospělé osoby. Po předložení stvrzenky o nedávném nákupu obuvi KEEN je vstupné zdarma. Obuv Keen je u nás k zakoupení v prodejnách KEEN Concept Store, Rock Point, Hannah a na www.keenfootwear.cz?

Co sebou

Pevnou, pohodlnou obuv (například KEEN!), vodu, opalovací krém a větrovku do každého počasí.


28.04.2015, Lucie Dudková


RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz