HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Ferata na WagendrischlhornZemě: Německo
Oblast: Berchtesgaden. Alpy
Celkový čas: 8-9 hodin
Obtížnost: B/C
Nejvyšší bod: Wagendrischlhorn 2251 m

Popis:

Přístupové cesty ze všech stran jsou sice dlouhé a namáhavé, nad pásmem kosodřeviny - na Reiteralpe - však už čeká pestrý vápencový svět: divoké náhorní krasové plošiny, závrty a další útvary ledovcového původu či obrovské skalní terasy.

Kdo by si k příjemné zajištěné cestě do sedla Mayrbergscharte a na Wagendrischlhorn s následným sestupem místy zajištěnou cestou Böslsteig chtěl přibrat ještě další dva "Horny", prožije mimořádně bohatý den v krásné přírodě.

Příjezdové místo:

Ramsau u Berchtesgadenu 670 m

Výchozí bod:

Na začátku ulice Hirschbichlstraße, jihozápadně od jezera Hintersee 805 m, parkovací automat. Z tohoto místa jezdí autobus v letní sezóně až k Engert-Holzstube, kousek před odbočkou k cestě Schaflsteig; první jízda v 8:00

Výstup:

Z výchozího místa cestou ve směru Bindalm až těsně před polanu Engertalm 959 m - Schaflsteig (cesta č. 473) - sedlo Hochgscheidtsattel - Loferer Steig (cesta č. 3) - sedlo Mayrbergscharte 2053 m - cesta č. 3E na Wagendrischlhorn 2251 m

Varianty:

  • Z Mayrbergscharte vede velmi vděčný a dobře značený výstup na Stadelhorn 2287 m (cca 3/4 min.), ve střední části lehké skalní partie (I).
  • Z vrcholu Stadelhornu lze absolvovat vzrušující hřebenový přechod (bez značení ale cesta je jasná) na vrchol Großes Mühlsturzhorn 2234 m (II, místy exponované, nutné lezecké zkušenosti)

Sestup:

Cesta Böslsteig - Halsalm - výchozí místo

Obtížnost: B/C,

KS2/3-C; na Wagendrischlhornu 120 m, na Mayrbergscharte 100 m, na Böslsteigu 30 m ocelového fixního lana. Na celé náhorní plošině Reiteralpe buďte velmi opatrní za mlhy!
Řídké značení, místy není chodník vůbec znatelný!

Chaty:

Žádné opěrné body! Bez vody!

  • Jen v případě výstupu ze sedla Schwarzbachwacht 868 m, cestou Wachterlsteig na Saugasse chata Neue Traunsteiner Hütte 1557 m (možnost přenocování).

Orientační mapa


13.01.2015,


Sem vložte diskusní příspěvek.