HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Ferata na Kanin - výstup od jihuZemě: Slovinsko
Oblast: Julské Alpy
Celkový čas: 4-5 hodin
Obtížnost: A/B
Nejvyšší bod: 2585m

Popis:

Zatímco ledovec na severní straně dodává masivu Kaninu skutečně vysokohorský ráz, v jižních srázech překvapí husté porosty mediteránního typu. Za ostruhou Prestreljeniku potom vstoupíme do jedinečného skalního areálu, zarámovaného mohutným obloukem horských hřebenů a vrcholů a otevřeného směrem na jih. V tomto kotli nás uvítá krasová krajina se závrty a škrapy. Ze suťových kotlů stoupají vzhůru členité jižní stěny, protkané mnoha lávkami. Dobře značená výstupová cesta dosáhne západně od Monte Ursic, 2543m, hřebene a pokračuje pak po něm . zajištěna jen na několika málo místech - na vrchol Kaninu.

Příjezdové místo:

Bovec, 460m

Výchozí bod:

Parkoviště Bovec, dolní stanice lanovky, 436m

Výstup:

Z parkoviště - lanovkou na horní stanici, 2202m - Škrbina pod Prestreljenikom - hřebenovka na Kanin, 2585m - zpátky na horní stanici.

Vzhledem k délce, velkým výškovým rozdílům a častému suchému horku rozhodně nedoporučujeme pěší výstup z Bovce ani sestup.

Obtížnost: A/B,

KS1-B, na hřebeno jen málo jistících pomůcek, technicky lehké, spíše příjemné lezecké pasáže bez velké expozice, stará výstupová cesta je naproti tomu více exponovaná a navíc ohrožená padajícím kamením. Při bouřkách bývá Kanin častým terčem blesků!

Chaty:

restaurace u horní stanice lanovky, 2202m

Lanovky:

kabinová lanovka z Bovce, 436m - na horní stanici, 2202m, pod vrcholem Prestreljeniku

Orientační mapa


26.02.2015,


Sem vložte diskusní příspěvek.