HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Ferata zajištěná cesta na HochturmZemě: Rakousko
Oblast: Karavanky
Celkový čas: 6-7 hodin
Obtížnost: B/C
Nejvyšší bod: 2088m

Popis:

Kdo hledá samotu a klid, ten je tu na správném místě. Na západní část masivu Košuta horolezci téměř nepřijdou - důkazem je zarostlý chodníček na vrchol Loibler Baba. Krajina je tu nádherná.

Příjezdové místo:

Ferlach, 466m

Výchozí bod:

kousek pod rakouským vjzezdem do tunelu Loibltunnel odbočit na starou silnici Loiblpassastraße (zákaz vjezdu, ale toleruje se), po níž pak vyjedete až kousek pod sedlo (na skále červený nápis "Baba"), 1340m

Výstup:

Z parkoviště - polana Čez hrunt - Loibler Baba, 1968m - sedlo Hainschsattel (Hajnževo sedlo), 1701m - nástup 5 min odtud - Hochturm, 2088m - Hainschsattel - obejít Babu (bez značení) na Čez hrunt, stezkou dolů k salaši Planina Korošica, odtud pak vozovou cestou nejprve mírně a potom strmě vzůru - z polany Čez hrunt.

Alternativní pokračování z Hochturmu (máte k dispozici druhé auto): po hřebeni na Hüttenberg (Kofce Gora), 1968m - dále po zajištěné hraniční hřebenovce "Koschuta-Grenzkamm-Klettersteig" až do sedla Westschluchtscharte, 2030m - sestup zajištěnou cestou OTK-Klettersteig na chatu Koschutahaus, 1279m (možno přijet autem po placené silnici) (vhodné pouze pro mimořádně vytrvalé horolezce)

Sestup:

sestup jako výstup.

Obtížnost: B/C,

KS3/4-B, také na Babě je ve výstupu i sestupu vždy jedno zajištěné místo

Chaty:

  • Dom na Kofcah (Kofcehütte), 1488m
  • Planinski dom "Momčilo Marjanac" na Šiji, 1531m
  • Koschutahaus, 1279m

Orientační mapa


02.03.2015,


Sem vložte diskusní příspěvek.