HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Ferrata Klettersteig Chäligang

Ferrata Klettersteig ChäligangZemě: Švýcarsko
Oblast: Bernské Alpy
Celkový čas: 3-4 hodiny
Obtížnost: B
Nejvyšší bod: 2046 m n. m.

Popis:

S koncem zimní sezony kdy spolu se sněhem zmizí z městečka Adelboden i poslední lyžař, přichází správný čas podívat se, co nám toto věhlasné středisko nabízí pro zbytek roku. Rušnou atmosféru, kterou s sebou zimní sporty přináší, vystřídá klid a pohoda.

Sjezdovky se promění v rozkvetlé alpské louky a pro všechny milovníky horské turistiky se tu nabízí přes neuvěřitelných 300km značených stezek. Na své si zde přijdou jezdci na horských kolech, golfisté, rodiny s dětmi a snad všichni, kdo touží aktivně trávit čas v srdci Bernských alp. Slovo „nuda“ nenapadne rozhodně nikoho z těch, kteří pro sebe objeví feratu vedoucí v těsné blízkosti mohutného vodopádu „Engstligen“.

Příjezdové místo:

Adelboden

Výchozí bod:

Trasa začíná u spodní stanice lanovky s názvem „Unter dem Birg“ s přilehlým parkovištěm. Pokud nevlastníte potřebné feratové vybavení, zde vám ho rádi zapůjčí. Toto místo leží v nadmořské výšce 1405m a váš cíl o 560m výše. Pěšina vedoucí na začátek feraty je značena modrou značkou.

Výstup:

Nejdříe cesta zvolna stoupá lesním porostem. O kus dále váš krevní oběh nabudí příkřejší suťovisko na jehož konci už přichází v činnost váš feratový set. Cesta šplhá po pravé straně hučícího vodopádu a vy si užíváte lezení členitou skalní stěnou. Její sklon a profil umožnil postavit tuto trasu bez přidaných kramlí a pinů. Váš pohyb v krásném přírodním terénu tak omezuje pouze jistící lano. Skála se v některých místech trochu drolí, proto pozor na ty dole.

Přibližně v polovině se dostanete krátkou odbočkou k samotné hraně vodopádu a můžete sledovat, kterak molekuly vody mizí a tříští se hluboko pod vámi. Úžasnější místo pro pauzu už nepotkáte, ale skvostné výhledy na protější svahy vás neopustí.

Třešnička na dortu

Konečná pasáž vás provede přes louku kolem několika horských chalup, až dorazíte na dohled vrchní stanice. Úspěšný výstup, zde můžete oslavit v restauraci s krásným panoramatickým výhledem.

Sestup:

Pokud vaše kolena neprotestují a nežádají si sjet dolů lanovkou, doporučuji sestoupit zpět do údolí stezkou vedoucí na druhé straně lanovky nežli ferata.

Obtížnost: B,

Nízká obtížnost (B) otevírá dveře všem zájemcům o tento výstup.

Chaty:

Občerstvení začátek/konec okruhu - Restaurant Bergbach

chata Berghotel Engstligenalp

Lanovky:

ano

Doba lezení: 2 hodiny

FotkyFotky

FotkyFotky

FotkyFotky

Orientační mapa


17.02.2017, Honza Bartoněk


Sem vložte diskusní příspěvek.