HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Himálaj

Shodnou se určitě všichni - neexistuje na tomto světě pohoří, jehož jména vyslovení vyvolává v lidech tolik touhy, snů, představ, emocí a nadšení. Ano, je to Himálaj, nejvyšší, největší a "horskou historií" nejvíce opředené pohoří na světě. Zkrátka - ikona horstev, dobrodružství a cestování.


Ať už jste trekař, co rád chodí pod kopci a sleduje vrcholy z údolí, cestovatel putující nespoutanou krajinou a čerpající neuchopitelnou světovou energii zpět do své duše, kajakář milující divokou vodu, paraglidista vítající velehorské větry či aktivní horolezec, pro nějž je zlezení vysoké hory tím pravým odreagováním od civilizačních chorob, budete mít na svém wish-listu určitě napsanou návštěvu Himálaje (v sánskrtu název znamená Domov sněhu), nekonečného velehorského asijského pohoří rozprostírajícího se v několika divokých zemích - Pákistánu, Indii, Bhútánu, Nepálu a Číně.

Cesta se otevírá jen během zimyZmrzlá cesta do Zanskaru

Začátek na suťoviskuVýstup na šestitisícovku

Odpočinek s mapouKolem Kanchenjungy

 

 

 

 

 

 

 

Na délce téměř 2500 kilometrů se nachází 10 ze 14 nejvyšších hor světa přesahujících magickou výšku 8 tisíc metrů nad mořem, nepočítaně jezer, tisíce hlubokých údolí, bezejmenných (a pojmenovaných) vrcholků, travnatých i kamenných planin, náhorních plošin, snadných šestitisícovek, obtížných velehor a stěn, širokých rozvodněných řek, ale především se zde v tomto obrovském regionu střetávají různé kultury, vyznání a náboženství. Kombinace těchto záležitostí je zaručeným receptem pro neuvěřitelné dobrodružství, pro mnohé životní.

Tso Kar

Osmitisícovky ale nejsou jediným cílem návštěvníků Himálají, ačkoli se na ně vesměs neustále upírají hledáčky (nejen) novinářských fotoaparátů a jakákoliv expedice je detailně mapována. Mnozí cestovatelé vyrážející do těchto koutů hledají opuštěná a zapomenutá místa, dobrodružství, které nikdo před nimi neabsolvoval, utíkají před všedností a nechávají se mámit úžasnou Asií a ještě lepšími horami. Pozor - návraty do civilzace bývají nesmírně těžké!

Trekaři si můžou vybrat hned z několika krásných treků a oblastí, mnohé jsou považovány za nejhezčí na světě:

Na své si tu přijde opravdu každý milovník outdoorových aktivit, a tak se sami neváhejte zaměřit v našich článcích na to, co vás zajímá!Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz