↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Krkonošský survival

Kategorie - Soutěž

Datum: 24.03.2017 – 25.03.2017

Čas: 22.00

Místo konání: Krkonoše

Kraj: KrálovéhradeckýNechcete vyzkoušet 24. března 2017 Krkonošský Survival (KS)? V krátkosti. Závod 3 členných týmů na 20hod. Dostanete mapu a sbíráte body za navštívení asi 40 kontrol v horách a doplňkové disciplíny. Bude časovka do vrchu, úsek na běžkách, brod Labe, Adventure park ve Špindlu apod. Nic není povinné. Výběr a pořadí kontrol dle výběru a možností každého týmu. Za pozdní příchod do cíle o část bodů přijdete. Teď trochu víc podrobnosti o letošním ročníku. Start bude na Pomezních boudách. Kam Vás po prezentaci na chatě Kara odvezeme autobusy. Abychom rozdělili startovní pole hned na začátku, závodníci budou muset splnit několik dovednostních a orientačních úkolů. Tato úvodní část je jediná povinná. Všechny ostatní kontroly a úkoly už si závodníci mohou vybírat dle svého uvážení. Přesněji - dle zbývajících sil, času, počasí, …

Ještě v noci na Vás bude čekat měřený úsek na běžkách, které Vám po jeho konci organizátoři odvezou do cíle. Pokud budete chtít. Na konci března už pravděpodobně nebude v údolích moc sněhu (nebo spíš vůbec žádný). A protože na Vás orgové nechtějí být tvrdí (a nutit Vás „tahat“ lyže s sebou), toto odlehčení budete moci využít. V případě dostatku sněhu i v nižších polohách se pak sami rozhodnete, co s nimi.

Z několika směrů si také prohlédnete Pec. Když nebude mlha. Pokud nebudete opravdu pomalí, stihnete na Černé hoře start dalšího bodovaného úkolu. Přestože se odsud dá oficiálně létat na „křídlech“, tolik instruktorů pro let ve dvojicích jsme nakonec nenašli a tak budete muset vzít zavděk méně adrenalinovou, ale fyzicky zase o dost náročnější disciplínou. Jakou, to se dozvíte později. Nejpozději v den startu.

Následně si budete moci vyzkoušet jednu atrakci v Adventure Parku společnosti Yellow Point ve Špindlu. A poté pro většinu nejatraktivnější a zároveň asi nejnáročnější disciplínu, tzv bejkárnu (pana ředitele). Brod Labe s následným výběhem (většinou po čtyřech) do dlouhého velmi prudkého svahu plného padlých kmenů, větví a kamení. První brod Labe na stejném místě proběhl před 3 lety v noci, těsně po půlnoci, směrem na východ. Podruhé to bylo v opačném směru. Překonával se tedy protilehlý svah. Zatímco při zmíněném nočním brodu dosahovala některým závodníkům voda téměř po ramena (a ti, kteří si sundali boty a nechali zvenku na batozích, je stejně namočili), následující rok byla voda do půlky stehen. Takže náročnost brodu bude určovat množství tajícího sněhu. Celý brod se sice dá obejít, tým pak ztrácí spoustu času a tím pádem bodů, protože bejkárna je na čas. Nebo se mu můžete úplně vyhnout. Ale proč nevyužít vynikající regenerační proceduru? Za kterou byste jinde dali nemalé peníze. A ani nemusíte jezdit do Jeseníku.

Potom už na Vás bude čekat jen jedno hluboké údolí a pak zasloužené pivko a večeře (v ceně startovného) na horské chatě Kara, kde je cíl. Do startovného kromě jízdenky na start patří i tričko za závodu. A GPS záznam trasy, díky kterému Vás budou moci Vaši kamarádi sledovat on-line. A také zkušenosti, které získáte, protože máte možnost okoukat různé fígle od těch nejlepších. To proto, že se startující budou pravidelně na trati potkávat. Ti, co budou (z jakéhokoli důvodu) postupovat pomaleji, a tedy spíše „pouze“ sledovat hlavní linii závodu, totiž velmi často spatří top týmy. Které budou křižovat jejich cesty při odbíhání na stanoviště více vzdálené od zmíněné linie závodu.

Tak neváhejte a pojďte KS také vyzkoušet. Základní startovné platí jen do 10. ledna!

Ještě pár čísel. Průměrná výška kontrolního bodu při KS’17 je více než 900m.n.m. Nejnižší bod, přes který půjdete (pokud nezabloudíte), má metrů 590.

KS nemá žádné občerstvovací stanice. Závod bude mít (jako každoročně) i svého lékaře. Na Kaře nebo na trati.

Závod proběhne s laskavým svolením správy Krnap.

 

velmi povedenou reportáž z minulého ročníku lze vidět na http://sport5.cz/detail/krkonossky-survival-2016-1460/?aso=-1&page=1#.Vvp9KKvxedA.gmail

 

Organizátor: Michal Peitz

Web: http://www.krkonosskysurvival.cz/#menu


05.01.2017,