Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Výstup na nejvyšší vrchol pohoří Totes Gebirge - Grosser Priel
Výstup na nejvyšší vrchol pohoří Totes Gebirge - Grosser Priel


Pinzgauer Spaziergang - jedna z nejkrásnějších túr ve Východních Alpách
Pinzgauer Spaziergang - jedna z nejkrásnějších túr ve Východních Alpách


Trek z Pahalgamu do Sumbalu přes sedlo Sonamous
Tento trek se nachází v indické části rozděleného Kašmíru, jedné z nejkrásnější části Indie, často nazývané indickým Švýcarskem. V celé oblasti se v posledních letech zlepšila bezpečnostní situace natolik, že se turisté opět začínají vracet.

Trek v Aladaglar – údolí Emli – výstup na Kaldi
Trek v Aladaglar – údolí Emli – výstup na Kaldi


↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Túra přes NP Gesäuse v Ennstalských Alpách

Túra přes NP Gesäuse v Ennstalských Alpách

 

Průstup soutěsky Hartelsgraben je jedna z nejkrásnějších túr v celém NP Gesäuse.Alpy, Rakousko

Název anglicky: Hike through the National Park Gesäuse in Ennstal Alps

Základní trasa: Johnsbach - Hesshütte - Sulzkaralm - údolí řeky Enns

Druh treku/túry: 1-denní

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 19 km

Vhodné měsíce: XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 1786 m

Celkové převýšení: 1400 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

FotkyFotky

FotkyFotky

(Autor fotografií: Josef Franc)

Popis:

Národní park Gesäuse, ležící uprostřed Ennstalských Alp, je nejmladším rakouským národním parkem a zároveň jediným ve spolkové zemi Štýrsko. Zajímá vás jak to tam vypadá? My vám to ukážeme!

Při současné rozloze kolem 11 000 ha zahrnuje jak masiv  Buchsteinu s vrcholem Großer Buchstein (2224m), tak i divoce romantický horský masiv Gesäuse  s nejvyšším vrcholem Hochtor (2370m), oddělené od sebe divokou řekou Enns (Enže) se svým romantickým údolím - monumentálně působícím průlomem mezi městy Admont a Hieflau.

Centrem dnešního Národního parku Gesäuse je mezi alpinisty velmi oblíbená horská chata Heßhütte, romanticky položená ve výšce 1699 m v sedle Ennseck, pod vrcholem Hochtoru.

Do údolí Ennstal soutěskou Hartelsgraben

Tato překrásná túra vede z Johansbachu přes sedlo u Rotofen do doliny Sulzkar. U rozcestníku vedle soukromé chaty na louce Sulzkaralm se můžeme rozhodnout, zda pokračovat v sestupu po značené pěšině rovně přes levou část doliny, anebo zabočit doprava a pozvolna klesat neznačenou zpevněnou lesní cestou, z níž můžeme pozorovat pro změnu pravou část doliny s potokem Sulzkarbach.

Na první křižovatce lesních cest však nesmíme zapomenout zabočit doleva a dál sestupovat kolem luk. Po kilometru chůze se na cestu připojí červená značka a my dál klesáme kolem polany s hájovnou Grabenjäger k rozcestníku, u něhož volíme vlevo lesem klesající cestu č. 665. Ta vchází do 3 kilometry dlouhé soutěsky Hartelsgraben, sevřené vysokými skalními stěnami, jejíž romantiku dokresluje několik větších či menších vodopádů po obou stranách cesty, spolu se zurčícím potokem Sulzkarbach. Po čtyřech hodinách chůze jsme opět dole na silnici v údolí řeky Enns a k parkovišti zbývají poslední tři kilometry.

 

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

chata Heßhütte - ve správě OEAV, tel.0043 664 4308060, hesshuette@a1.net, www.hesshuette.at, otevřena od konce května do konce října, kapacita 45 lůžek v pokojích, 85 míst ve společných noclehárnách, cena ubytování: člen Alpenvereinu pokoj 11 €, noclehárna  8 €, nečlen  pokoj 24 €,  noclehárna  18 €

Přístup na začátek: Z Čech na dálnici A1, E55 Linz – Salzburg, na exitu Knoten Voralpenkreuz sjedeme na A9, E57 směr Liezen, za tunelem před Liezenem odbočíme do údolí Ennstal směr Admont a po č. 146 až na parkoviště u železn.stanice Kummerbrücke z Moravy na Vídeň a dálnicí A2, E59 na Wiener Neustadt, kde sjedeme na rychlostní silnici S6 směr Semmering a pokračujeme přes Mürzzuschlag na Leoben. Zde přejedeme na silnici č. 115 vedoucí do městečka Hieflau, v němž odbočíme vlevo na silnici č. 146, která vede údolím Ennstal do Admontu, z níž se dámedoleva na silnici L743, která vede až do Johansbachu

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Autor popisu: Josef Franc


31.10.2016, Josef Franc


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ