HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Přechod hřebene Douglas range
Přechod hřebene Douglas range


Trek přes černou lávu hory Tendürek
  Vyhaslá sopka Tendürek (turecky Tendürük Dagi, v literatuře též Tendurek Dagh, Tandurek a pod.) leží úplně na východě Turecka a její východní svah se již téměř dotýká hranice s Íránem. Na rozdíl od asi 50 kilometrů vzdáleného Araratu nejeví o tento vrchol turisté doposud žádný zájem.  

Trek Berchtesgadenskými Alpami
Trek Berchtesgadenskými Alpami


Přechod údolí Uraman
Pokud chcete spatřit „divoký Kurdistán“, jak jej popsal Karel May, tak právě tady máte dobrou příležitost. Tento horský kraj okouzlí každého na první pohled svou drsnou krásou.

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Výstup na nedostupný solitér Tribulaun a nenáročné štíty Dente Alto a Parete Bianca

Výstup na nedostupný solitér Tribulaun a nenáročné štíty Dente Alto a Parete Bianca

Nádherný, strmý, divoce rozervaný, osamělý, těžce dostupný. To je Tribulaun.Stubaiské Alpy, Itálie

Název anglicky: Ascent of Tribulaun, Dente Alto and Parete Bianca

Základní trasa: Innerpflersch Fleres di Dentro - chata Calciati al Tribulaun - Tribulaun di Fleres

Druh treku/túry: Výstup na vrchol, 2-denní, 1-denní

Obvyklý počet dní: 2

Délka: 15 km

Vhodné měsíce: X, IX, VIII, VII, VI

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 3097 m

Celkové převýšení: 1800 m

Obtížnost: Náročný

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: III

Potřebné vybavení:

Jedná se o náročné VHT, takže budete potřebovat téměř vše, co horská výbavá nabízí. Tedy lano, jistící prostředky či helmu. Dále se pak můžou hodit trekové hůlky, aspoň nachatu. Nutností je v létě a na jaře opalovací krém a sluneční brýle.

FotkyFotky

(Autor fotografií: Shutterstock)

Popis:

V rámci Východních Alp zcela ojedinělý vysoký štít. Jen těžko budeme hledat podobně monumentální vrchol, který zcela ovládá okolí svou více jak kilometr a půl vysokou členitou stěnou. To je Tribulaun di Fleres!

Charakteristika: Pravděpodobně nejkrásnější štít Stubaiských Alp (italsky Alpi Breonie). V hlavním alpském hřebeni najdeme v blízkosti chaty Calciati al Tribulaun ještě dva atraktivní štíty – Dente Alta a Perete Bianca, které ze všeho nejvíce připomínají vrcholy Dolomit. Výstupy jsou zcela jednoduché a spojením obou túr dostaneme krásný vysokohorský přechod.

Náročnost: výstup na Pflerscher Tribulaun velmi těžká /III. stupeň UIAA/, místy zajištěná cesta. Neznačeno! Exponované traverzy skalních věží. Výstup na vrcholy Dente Alto a Perete Bianco snadné a velmi vděčné.

Výstup začíná ve vesničce Innerpflersch - Fleres di Dentro ve výšce kolem 1200 metrů nad mořem. Odtud jsou dvě varianty. První, lehčí obnáší nastoupit na lanovku a nechat se vyvézt k jezeru Sandesse, čímž si ušetříte více než 1150 výškových metrů. Anebo to vzít pěkně po vlastních, přejet spodní stanici lanovky a pokračovat až na Innerstein - Sasso di dentro. tam nechat auto a za parkovištěm, podél potoku Fernerbach, pokračovat po stezce ke zmiňovanému jezeru a chatě Calciati al Tribulaun (2369 m) a dále obtížnou cestou na vrchol. výstup je dobré rozdělit na dva dny a přenocovat před samotným výstup na chatě.

Italské Alpy - západ, Nakladatelství MIRAGO Ostrava

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Calciati al Tribulaun

Přístup na začátek: Do Innerpflersch Fleres di Dentro se dostanete autem, ale jezdí sem taky autobus. Pro výchozí bod vzhledem k pěší variantě - Innerstein - Sasso di dentro je vhodnější mít automobil, anebo si vyšlápnout rovnou od lanovky.

Orientační rozpis po dnech:

1. den - Innerpflersch Fleres di Dentro - chata Calciati al Tribulaun

2. den - chata Calciati al Tribulaun - Tribulaun di Fleres Innerpflersch Fleres di Dentro

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Pro koho by to bylo málo, tak na Weißwandspitze neboli Parete Bianca a Dente Alto začínají nenáročné, vyloženě trekové výstupy rovněž od chaty.

Autor popisu: Ivo Petr


18.11.2016, Ivo Petr


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz