HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Výstup na bělostný vrchol Palla Bianca neboli Weisskugel

Výstup na bělostný vrchol Palla Bianca neboli Weisskugel

Nádherná, velmi vysoká hora působící ze všech stran neobyčejně mohutným dojmem je druhým nejvyšším vrcholem Alpe VenosteAlpy, Itálie

Název anglicky: Ascent of Palla Bianca/Weisskugel

Základní trasa: chata Schöne Aussicht/Bella Vista - Teufelsegg - Hintereisjoch - Weisskugel neboli Palla Bianca

Druh treku/túry: 2-denní

Obvyklý počet dní: 2

Délka: 25 km

Vhodné měsíce: IX, VIII, VII, VI

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 3739 m

Celkové převýšení: 2800 m

Obtížnost: Náročný

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ano

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: I

Potřebné vybavení:

Jedná se o náročné VHT, takže budete potřebovat téměř vše, co horská výbavá nabízí. Tedy lano, mačky, cepín, jistící prostředky či helmu. Dále se pak můžou hodit trekové hůlky, aspoň nachatu. Nutností je v létě a na jaře opalovací krém a sluneční brýle.

FotkyFotky

(Autor fotografií: Shutterstock)

Popis:

Přestože je o 30m nižší než známější a navštěvovanější Wildspitze (na území Rakouska) působí díky izolované poloze mnohem impozantnějším dojmem.

Charakteristika: Výstup na tuto gigantickou horu není snadný, ovšem pro dobře připraveného turistu není její dosažení neřešitelným oříškem.

Náročnost: z celkem tří základním výstupových tras je nejsnažší výstup od chaty Bella Vista ohodnocen I. stupněm stupnice horolezecké náročnosti UIAA. To však platí pouze za perfektního počasí. Těžkosti mohou nastat při výstupu ze sedla Hintersjoch na samotný vršek. Při zledovatělém terénu či při novém sněhu vznikají na místy skalnatém hřebeni vážné problémy. Celkově těžká náročná túra vedoucí ve vskutku velehorském prostředí, kombinace skála – led. Pouze pro zkušené vysokohorské turisty s potřebným ledovcovým „nádobíčkem“ – mačkami, cepínem, lanem a především se znalostmi, jak s tím vším zacházet. Dvoudenní akce s noclehem na chatě Bella Vista (Schöne Ausicht), nicméně dá se zvládnout i v rámci jednodenní túry.

Výstup na uzlový vrchol Palla Bianca (Wiesskugel) je pravým velehorským dobrodružstvím. Největší slabinou této vznešené hory je jižní hřeben s turisticky významným sedlem Hintereis Joch, odkud je možno poměrně snadno dosáhnout vrcholu. Na tomto sedle se setkávají obě hlavní výstupové cesty – od chaty Bella Vista (2842 m) i od chaty Palla Bianca. Prvně jmenovaná trasa je přece jen dostupnější, a tak naše putování zahájíme právě zde.

Italské Alpy - západ, Nakladatelství MIRAGO Ostrava

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Chata Bella Vista

Přístup na začátek: Nejsnadněji se do Ötztalských Alp dostanete od severu údolím řeky Inn, kterou vede železnice a také dálnice z Innsbrucku do města Landeck.

Orientační rozpis po dnech:

1. den - Kurzras Maso Corto - Chata Bella Vista

2. den - chata Bella Vista - Teufelsegg - Hintereisjoch - Weisskugel neboli Palla Bianca + sestup

Pokud nebudete využívat lanovek, jedná se o výstup spíše na 3 dny

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Zmiňovaný Wildspitze by vás mohl zaujmout.

Autor popisu: Ivo Petr


18.11.2016, Ivo Petr


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz