HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek NP Las Cañadas
Trek NP Las Cañadas


Trek Choquequirao – Yanama – Machu Picchu
Tento trek představuje alternativní přístup k Machu Pichu. Narozdíl od proslulého Inka Trailu nevyžaduje žádná povolení a je mnohem opuštěnější.

Přechod přes Emir Dagi
  Rozlehlý a dávno vyhaslý vulkán Emir Dagi (2281 m, některé zdroje uvádějí 2255 m) leží ve střední Anatólii přibližně na poloviční cestě mezi Istanbulem a populárním letoviskem Antaya. Jeho dlouhé a rozlehlé svahy zdobí pestrá a vzácná flóra, přestože jsou dodnes intenzivně spásány početnými stády ovcí.  

Výstup na Šeu e Bardës v Albánských Alpách
Výstup na Šeu e Bardës v Albánských Alpách


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Výstup z Německa na Grosser Osser neboli Velký Ostrý na Šumavě

Výstup z Německa na Grosser Osser neboli Velký Ostrý na Šumavě

Na Šumavě už byla velká část z nás, ale navštívili jste už německou stranu Šumavy, která je mnohými označovanou jako ta hezčí?Šumava/Böhmerwald, Německo

Název anglicky: Ascent of Grosser Osser

Základní trasa: např. Lambach - Grosser Osser

Druh treku/túry: Výstup na vrchol, 1-denní

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 8 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 1293 m

Celkové převýšení: 600 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

FotkyFotky

(Autor fotografií: Shutterstock)

Popis:

Výrazný dvojvrcholový masiv je tvořen Velkým Ostrým (1293 m) a Malým Ostrým (1266 m). Vrchol Velkého Ostrého, kde se nachází turistická chata Osserschutzhütte, leží na přímo na česko-německé, nebo přesněji česko-bavorské hranici. Chata nabízí možnost osvěžení s posezením na terase a výhledem na masiv Prenetu a Pancíře. Z vyhlídky na vrcholu Ostrého se vám otevře výhled na masiv nejvyššího vrcholu Bavorského lesa, Velkého Javoru.

Na vrchol se dostanete z české strany po modré značce od rozcestí Stateček, z německé strany pak hned po několika stezkách.

Výstup z Německa

Dostat se na Velký Ostrý od našich sousedů není nějak složitá túra. Náročnější je spíše vybrat si, jakou stezku pro výstup zvolíte, jelikož možností je spousta. Ty jsou navíc podobné jako vejce vejci, a to jak do charakteru stoupání a krajiny lesního porostu, tak do převýšení a délky výstupu.

Jen o nepatrný kousek jsou nejkratší výstupové trasy ty, začínající od osady Lambach (3,7 km, převýšení 520 m), respektive vesničky Lohberg (3,8 km, převýšení 600 m). Cesta z Lambachu v sobě obnáší také cestu kolem hradu Geister & Gespensterschloss, který rozhdoně stojí za prohlídku a je pěkným zpestřením výletu. Další možnosti jsou vyrazit od restaurace Kapitän Goltz (4,8 km, převýšení 500 m), Eggersberg (4,3 km, převýšení 600 m) či Himmelreich. Turistická síť značek je tady opravdu hustá, stačí si jen vybrat. Vždy se jedná o červenou značku. Vymyslet se tady dají opravdu zajímavé okruhy, abyste nemuseli jít dvakrát jednu cestu.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

chata Osserschutzhütte

Kapitän Goltz

Přístup na začátek: Nejblíže výstupovým trasám z Německa jsou hraniční přechody Svatá Kateřina / Neukirchen a Železná Ruda / Bayerisch Eisenstein.

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Výstup na Lužný neboli Lausen

Autor popisu: Oldřich Berka


12.06.2017, Oldřich Berka


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz