HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Výstup na šumavský Zwercheck, chceteli Svaroh

Výstup na šumavský Zwercheck, chceteli Svaroh

Na Šumavě už byla velká část z nás, ale navštívili jste už německou stranu Šumavy, která je mnohými označovanou jako ta hezčí?Šumava/Böhmerwald, Německo

Název anglicky: Ascent of Zwercheck

Základní trasa: parkoviště Scheiben - Zwercheck

Druh treku/túry: Výstup na vrchol, 1-denní

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 5 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 1333 m

Celkové převýšení: 300 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

FotkyFotky

(Autor fotografií: Oldřich Berka)

Popis:

Svaroh je 1333 metrů vysoká hraniční hora v severozápadní části Šumavy, která se tyčí nad Černým jezerem. Sousedí s Jezerní horou, od které jej dělí mělké sedlo. Zploštělému vrcholu dominuje skála s vyhlídkou na hřeben Velkého Javoru na jihu a hřeben Pancíře na východě. V sedle mezi Svarohem a Jezerní horou dříve stávala Juránkova chata, která před 2. světovou válkou vyhořela. Na jejím místě byla postavena nová, která se však kvůli válce nikdy nedočkala otevření, a v současné době můžeme najít pouze její ruiny. Pro Svarho je pak typický jeho kříž "Zwercheck-Gipfelkreuz".

Výstupová trasa

Možností je více a jejich nakombinování je jen na vás, ale nejběžnější je trasa od parkoviště Scheiben, kde jednak můžete nechat auto a jednak je zde autobusová zastávka, pokud byste plánovali sestup z vrcholu do těchto míst, ale automobil necháte jinde. Na parkovišti je také informační tabule. Od parkoviště až téměř na vrchol vás provede červená značka, která z prvu směřuje na sever, kdy u prvního rozcestníku začne mírně uhýbat na východ a po 2 kilometrech (od parkoviště) vás dostane až na hřeben, tady značka končí, ale nebojte, orientace je jednoduchá. Na hřebeni se dáte doleva, chybí vám už jen kousek a snadno na vrchol. Na tomto krátkém hřebenovém úseku minete zmiňovanou Jurankovu chatu. Pokud byste pokračovali dále po hřebeni následují vrcholy Velký Kokrháč (1229 m) či Ostrý (1293 m).

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Přístup na začátek: Na parkoviště Scheiben se dostanete nejlépe od hraničního přechodu Železná Ruda / Bayerisch Eisenstein.

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Výstup z Německa na Grosser Osser neboli Velký Ostrý na Šumavě

Autor popisu: Oldřich Berka


09.12.2016, Oldřich Berka


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ