HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Túra pro fotografy za vyhlídkou Le Signal Forbes

Túra pro fotografy za vyhlídkou Le Signal Forbes

tato nenáročná túra je ideální pro rodiny s dětmi, jako odpočinkový výlet, ale především pro ty, kteří mají přilepen prst na spoušti.Alpy, Francie

Název anglicky: Hiking trail for photographers - view Le Signal Forbes

Základní trasa: Plan de l´Aiguille - Signal Forbes - stanice zubačky Montenvers

Druh treku/túry: 1-denní

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 6 km

Vhodné měsíce: IX, VIII, VII, VI

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 2290 m

Celkové převýšení: 300 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

FotkyFotky

(Autor fotografií: Ivo Petr)

Popis:

Sentier Vallot

Vyhlídkový chodník pojmenovaný po inženýru Henri Vallotovi, tvůrci první precizní mapy masívu Mont Blanc (z r. 1892) patří i přes velký provoz turistů mezi „top ten“ nejlepších vyhlídkových stezek v oblasti. Na stezku samotnou se dostaneme ze dvou míst. Jednak můžeme vyjet lanovkou Aiguille du Midi na mezistanici Plan de l´Aiguille (2233 m, cena 26 €) nebo použijeme červené zubačky, šplhající ze Chamonix na výšinu Montenvers (1909 m, cca 18 €). Tak jako tak si ušetříme dobré 3 hodiny času (a zhruba litr potu). Pro fotografa je výhodnější varianta 1, tedy za výchozí bod zvolit mezistanici Plan de l´Aiguille. Jednak je cesta o něco pohodlnější, ale především nejkrásnějšího místa, tedy vyhlídky na vrcholu Signal Forbes, dosáhneme až odpoledne, tedy v době, kdy se slunce již přehoupne na západ a dokonale nasvítí všechnu tu krásu kolem. Ale nepředbíhejme. Jakmile dosáhneme mezistanice lanovky, vydejme se nejprve k působivě situovanému jezírku Lac de Plan de l´Aiguille. Vede k němu značená a mírně stoupající odbočka. Fotograficky se jedná o velmi přitažlivé místo a odrazy hřebene Gôuter v klidné vodě jezera nadchnou snad úplně každého. Teprve potom se můžeme vydat na samotnou Vallotovu stezku. Ta vede po celé délce pod jedním z nejatraktivnějších hřebenů celého masívu Mont Blanc - pod pověstnými Chamonixskými jehlami. Co vrchol, to pojem a naprosto jedinečná podívaná. Strmé, zlověstné, impozantní skalní stěny z kompaktní žuly patří k horolezecky nejvíce vyhledávaným metám, ale i jen samotný pohled na tuto vznešenou a chladnou krásu zanechá stopu snad v každém. A k tomu ty názvy - Krokodýli zub, Kajmanův zub nebo Homole cukru. Přehlídka divokých horských krás vrcholí dosažením vyhlídky Signal Forbes (2196 m), kam odbočuje jedna z variant stezky krátkým výšvihem. Před námi se objeví fantastický zub Drus, ledový had Mer de Glace s kulisou impozantní stěny Grandes Jorasses. Jelikož sestup ke stanici zubačky Montenvers je dílem pouhé půlhodiny nespěchejme a dokonale si užijme toho místa a okamžiku.

Mapy a průvodce: Dobrá mapa by rozhodně neměla chybět v žádném batohu. Oblast Mont Blanc je perfektně zmapována a na místě si můžeme vybrat z neskutečné nabídky jak italských, tak francouzských nakladatelství (mapy od měřítka 1:25 000, spousta průvodců ve všech jazykových mutacích). V ČR vyšel před časem obsáhlý průvodce Francouzské hory, kde je masívu Mont Blanc (a jeho okolí) věnováno dostatek prostoru.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Jak na italské, tak na francouzské straně úctyhodná nabídka. Od jednoduchých a levných kempů po luxusní hotely. I v hlavní letní sezoně není problém najít ubytování jakéhokoliv typu. Zájemci najdou v příslušných informačních centrech nabídkové brožury, jejich ochotní pracovníci navíc zajistí vše za vás.

Přístup na začátek: Díky levným a rychlým leteckému spojení je cesta pod Mont Blanc záležitostí jediného dne. Nejlevnější varianta vede z Prahy (Katovic) do italského Milana/Bergama (od 1500 Kč vč. poplatků). Železniční nádraží je odtud vzdáleno cca 20 min. jízdy autobusem a při vhodně zvolené dopravě vlakem (min. 2 přestupy + bus z Aosty) se do italského Courmayeru dostaneme za cca 4 - 5 hod. (16 €). Na francouzskou stranu masívu nás přes Tunel du Mont Blanc pohodlně dopraví za 11 „éček“ autobus spol. SAVDA (několik spojů denně).

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Túra za vyhlídkou a nocovištěm prvních dobyvatelů Mont Blancu

Autor popisu: Ivo Petr


28.12.2016, Ivo Petr


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz