HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek k jezeru Litlverivatnet v Norsku
Trek k jezeru Litlverivatnet v Norsku


Výstup na Dedegöl
Výstup na Dedegöl


Výstup na Kush Kalyan a Shastru Tal
  Tato garhwalská oblast jezer, jak je toto místo přezdíváno místními, se dá jen těžko popsat. Na jedné straně budete na začátku treku procházet zelenými horami, které jako by vypadly z Havaje.  

Sněžnicový výstup na posvátnou horu Saana
Sněžnicový výstup na posvátnou horu Saana


↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Sněžnicový výstup na nejvyšší vrchol rakouského pohoří Raxalpe – Heukuppe

Sněžnicový výstup na nejvyšší vrchol rakouského pohoří Raxalpe – Heukuppe

Pro mnohé Čechy je tahle vysoko zdvižená náhorní plošina mnohem lépe přístupná než třeba Krkonoše a nejvyšší vrchol Heukuppe překračuje o celých sedm metrů magickou hranici 2000.Raxalpe, Rakousko

Název anglicky:

Základní trasa: Preiner Gscheid - Waxriegelhaus - Heukuppe

Druh treku/túry: Vhodné pro sněžnice, Vhodné i jako zimní pěší tůra, Výstup na vrchol, 2-denní

Obvyklý počet dní: 2

Délka: 10 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 2007 m

Celkové převýšení: 1000 m

Obtížnost: Mírně náročný

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ano

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Sněžnice, turistické hůlky

FotkyFotky

FotkyFotky

(Autor fotografií: Marie Klementová)

Popis:

Nejvýchodnější výběžky Alp – Raxalpe – najdete jižně od Vídně. Pro mnohé Čechy je tahle vysoko zdvižená náhorní plošina mnohem líp přístupná než třeba Krkonoše a nejvyšší vrchol Heukuppe překračuje o celých sedm metrů magickou hranici 2000. A kde jinde se dají naprosto dokonale využít všechny přednosti sněžnic, než právě na náhorních plošinách? Až do konce března tu je skoro stoprocentní jistota sněhové pokrývky a není nouze o setkání s kamzíky. Pokud nemáte štěstí na počasí a dobrou viditelnost, doporučuju připravit si jako záložní plán akční hru „gde proboha su“, jinak řečeno GPS mějte rozhodně po ruce. Terén je tu v zimě za mlhy orientačně opravdu náročný. Pro zdolání nejvyššího vrcholu si vyčleňte dva dny – bezplatné parkování hledejte na mapě v Preiner Gscheid (1070 m), odkud vyběhnete s plnou polní k chatě. Pokud jste ještě svěží, zvládnete v témže dni i výstup na Heukuppe. Pokud vás zmůže únava, přesuňte ho na neděli a vyšlápněte si jenom na hřebínek nad chatou. Od chaty Waxriegelhaus je výstupová cesta k Heukuppe víceméně jasně zřejmá. Jakmile se dostanete na plošinu, vydejte se po sněhové pláni přímým směrem k vrcholu. Kdo touží v Raxalpe po opravdu pohodové sněžnicové turistice, ať zapomene na Heukuppe a zamíří spíš do údolí Höllental. Ubytování hledejte např. v chatě Weichtalhaus (nově je otevřená celoročně), lanovkou se vyvezte do horní stanice Rax-Seilbahn (1547 m) a můžete křižovat Raxalpe libovolným směrem, co vám budou síly stačit. Krásnou panoramatickou túrou je např. procházka ke kříži stěny Preiner Wand (1783 m).  Fantazii se meze nekladou a určitě si tu najdete vlastní sněžnicové eldorádo.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Počítejte s tím, že horské chaty tu bývají přes zimu většinou zavřené (aktuální informace hledejte přímo na webových stránkách chat, např. Ottohaus nebo Karl Ludwig Haus), a tak spíš využijte k ubytování celoročně otevřené chaty Waxriegelhaus (1361 m).

Přístup na začátek: Bezplatné parkování v Preiner Gscheid (1070 m)

Přístup z konce: Okruh

Orientační rozpis po dnech:

1. den - Z parkovišě na chatu Waxriegelhaus (pro zdatné i na vrchol)

2. den - Z chaty Waxriegelhaus na vrchol a zpět

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Autor popisu: Marie Klementová


23.01.2017,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz