HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Trek Samnaun-Scuol ve švýcarském údolí Val Sinestra

Trek Samnaun-Scuol ve švýcarském údolí Val Sinestra

Přechod lze absolvovat v období od poloviny června do poloviny října podle počasí. Na trase nejsou žádné mimořádně exponované terény, a tak se na cestu můžete vydat i s většími dětmi.Alpy, Švýcarsko a Rakousko

Název anglicky: Hiking Trail Samnaun-Scuol

Základní trasa: Samnaun - Heidelbergerhütte - Scuol

Druh treku/túry: 2-denní

Obvyklý počet dní: 2

Délka: 35 km

Vhodné měsíce: X, IX, VIII, VII, VI

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 2747 m

Celkové převýšení: 2300 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

FotkyFotky

FotkyFotky

FotkyFotky

(Autor fotografií: Switzerland Tourism)

Popis:

Cestu lze absolvovat i v doprovodu horského vůdce ze Samnaun. To Vaši cestu obohatí o mnoho informací. My jsme měli štěstí na samnaunského rodáka, a tak jsme se cestou dozvěděli i kde je možné vidět rozkvetlé protěže, z jakých bylin si místní vyrábějí likér, i to, že svišti se tady loví koncem léta, kdy jsou nejtučnější a tedy připravení na přežití dlouhé zimy. Zpracovává se především jejich tuk, který se využívá pro výrobu léčivých mastí. V Samnaun najdete ale i restauraci, která se specializuje na pochoutky ze svištího masa.

Náš horský vůdce nebyl vybaven technickými hity z posledních let, ale v ruce třímal silnou dřevěnou hůl, kterou pak v průběhu přechodu půjčoval těm, kteří to potřebovali.

Vyšli jsme ráno ze Samnaun a začali pozvolna stoupat, počasí nám přálo a o jedinečné výhledy nebyla nouze. Nahoře jsme potkali i lovce svišťů.  Nocovali jsme ve vysokohorské chatě Heidelbergerhütte, ke které jsme šli přes rakouské území. Samnaun, ležící na hranicích Švýcarska a Rakouska,  je jedinou bezcelní zónou Švýcarska, která je v zimě často dostupná dodnes jen přes Rakousko. Nocleh je tady v každém případě potřeba rezervovat předem.

Druhý den ráno jsme vycházeli brzy a začali výstupem do sedla. Odtud jsme pak již jen klesali údolím Val Sinestra. Nejzajímavější na této části cesty bylo několik visutých mostů. Působivý byl objekt dřívějších arzenových lázní, který je dnes hotelem v holandských rukou. Tady je možné se i občerstvit, případně odtud dál do Scuolu pokračovat poštovním autobusem, pokud byste si výlet chtěli zkrátit.

Údolí Val Sinestra se nachází v Engadinu mezi pohořími Silvretta a Samnaun. Vodu z údolí odvádí přítok Innu, La Brancla. Nejvyššími horami desetikilometrové doliny jsou Muttler (3293 m), Piz Tschütta (3254 m) a Piz Tasna (3179 m).

 

FotkyFotky

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

chata Heidelbergerhütte

Přístup na začátek: Do Samnaun přes města Laret a Plan.

Orientační rozpis po dnech:

1. den - Samnaun - Heidelbergerhütte

2. den - Heidelbergerhütte - Scuol

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Túra drsnými traverzy úbočím Scex Rouge ve švýcarském Les Diablerets

Autor popisu: Alena Koukalová


19.02.2017, Alena Koukalová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ