HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Lehká túra Českým rájem

Lehká túra Českým rájem

Procházka českým rájemČeský ráj, Česko

Název anglicky: Czech paradise

Základní trasa: Jičín - Prachovské skály - Trosky - Hrubá skála - Valdštejn - Turnov

Druh treku/túry: 2-denní

Obvyklý počet dní: 2

Délka: 46 km

Vhodné měsíce: X, IX, VIII, VII, VI, V, IV

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: Valdická brána 30 Kč, kemp Svitačka 45 Kč/os., 45 Kč/os. stan, vstup do Prachovských skal 75 kč/os.

Nejvyšší bod: 488 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Dle potřeby jídlo, pití. Peníze na vstupné. Stan a spacák v případě spaní v kempu.

FotkyFotky

(Autor fotografií: Mirek a Petra)

Popis:

1. den, 24 km: Celá tato trasa začíná v Jičíně. Hned u autobusového stanoviště se napojíme na žlutou, která nás zavede na náměstí s dominantní Valdickou bránou. Za 30 Kč se nabízí pohled na Prachovské skály. Po dobrovolné prohlídce se vydáme po červené a pak po modré k 8 metrů vysoké rozhlídce vystavené v roce 1843, které díky své velikosti nenabídne vysoký rozhled jako Valdická brána, ale má své romantické kouzlo. Pokračujeme dále po modré, u rozcestníku Bílého mlýny se napojíme na žlutou a poté znova na modrou ke zřícenině Brana, koušíček odtud je Rumcajsova jeskyně. Po prohlídce bydlení našeho známého loupežníka jsou před námi nádherné Prachovské skály s mnoha vyhlídkami s malým nebo velkým okruhem (nejlepší je kombinace obou okruhů). U hlaholské vyhlídky se dáme na zelenou, projdeme si severní část, z Všetečkovy vyhlídky jde vidět druhá strany Prachovských skal a vyhlídky na opačné straně, na které se také vydáme. U zadní točenice se dáme na žlutou k vyhlídce Českého ráje a pak na vyhlídku Miru, poté se vydáme zpět na zelenou k vyhlídce Šikmá věž. Po ní pokračujeme na druhou stranu Prachovských skal odtud po červené (V Mladějově na modré) k zřícenině hradu Trosky. Pod Troskami je několik možností úbytování. My zvolili kemp v kempu Svitačka.

2. den neděle (22,1 km) Druhý den otevře neméně krásná prohlídka hradu Trosky ze 14 století se svými věžemi Panna – vysoká a štíhlá, Baba – nižší a podsaditější. Poté se vydáme po červené do největšího skalního města Hruboskalsko, kde se točily filmy Bajaja nebo Jak dostat tatínka do polepšovny. Putování začíná na zámku Hrubá skála a pokračuje přes myší díru a Adamovo lože na žluté odbočce k Mariánské vyhlídce. Po zhlédnutí těchto dvou vyhlídek se vrátíme zpět k rozcestníku Adamovo lože a pokračujeme po červené k rozcestníku u Kavčin. Cestou se je možné navštívit zříceninu hradu Kavčiny (předsunuté sídla hradu Valdštejn), u Kavčin vyklesáme po modré k rozc. Smichousův rybník, abychom vystoupali po žluté na hrad Valdštejn. Odtud do Turnova po červené přes skalní vyhlídku Hlavatice.

https://mapy.cz/s/1CStJ

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Ubytování: kemp Svitačka, Hotel Trosky, Turistická chata pod Troskami atd.

Restaurace: Křenovský šenk, Hospoda v Podhradí, Restaurace Trosky, atd.

My zvolili kemp Svitačka na pivko zašli do hospody v Podhradí. (Jídlo vlastní)

Přístup na začátek: autobus Praha, Černý most - Jičín

Přístup z konce: autobus Turnov, autobus.term.(u vlak.nadr.) -Praha, Černý most

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Autor popisu: Miroslav Niedoba


09.10.2017,


Sem vložte diskusní příspěvek.