HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Túra Rob Roy track na jeden den na Novém Zélandu

Túra Rob Roy track na jeden den na Novém Zélandu

Krásný jednoduchý trek v oblasti Mt. Aspiring. Už jen přístupová cesta k treku je zážitkem a následný výhled na ledovec úžasná odměna za námahu při stoupání.Mt. Aspiring, Nový Zéland

Název anglicky: Rob Roy track

Základní trasa: Wanaka – Mt. Aspiring Road – Raspberry Creek – Rob Roy track

Druh treku/túry: 1-denní

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 10 km

Vhodné měsíce: XII, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: Od června do listopadu vstup zakázán z důvodu lavin

Nejvyšší bod: 780 m

Celkové převýšení: 495 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Dobré boty a voda.

FotkyFotky

FotkyFotky

FotkyFotky

Popis:

Nám v podstatě přišla nejnáročnější první pasáž, a to příjezdová cesta. Cesta je totiž horší a horší. Kochání okolní krajinou střídá ostříží sledování stavu vozovky. Říční toky protínající naší cestu nám moc klidu nepřidaly. Ale vše dobře dopadlo. Nicméně po dešti bych si raději prodloužila pěší trek nebo výlet odložila.

15minut od parkoviště se nachází most přes řeku, kde začíná trek. Poté cesta pokračuje výrazným stoupáním, vede pouze v lese a není příliš zajímavá. Snad jen výskytem papoušků Kea. Následně se dostanete na místo, odkud můžete již vidět ledovec Rob Roy. Nezůstávejte pouze na dolním výhledu, pokračujte dál, kde se vám ledovec otevře v celé své kráse.

Trek je jednoduchý za příznivých podmínek. V červnu až listopadu se jedná o lavinózní oblast, v případě deště je problém jak s přístupem, tak i při následném stoupání.

Rob Roy je jednoduše dostupný ledovec, který ovšem není tak znám na Zélandu jako ledovce Franz Josef či Fox, o které se pak dělíte s čínskými turisty přilétajících v helikoptérách. Potkáte zde spíše jen pár dalších nadšenců, jako jste vy, na rozdíl od ledovců na West Coast, což tomuto místu rozhodně nahrává.

FotkyFotky

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ne

Ubytování a jídlo:

vlastní

Přístup na začátek: Přístup na začátek: Z Wanaky cca 54 km na západ po Mt. Aspiring Road. Posledních 30 km je po nezpevněné cestě – posledních 10 km je podmíněno dobrým počasím, v opačném případě je cesta místy pod vodou. Zaparkujte u Raspberry Creek.

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Spousta dalších túr v oblasti Mt. Aspiring

Autor popisu: Martina Nováková


05.06.2017,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ