HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Trek skrze Lanzarote a tamní Ohňové hory

Trek skrze Lanzarote a tamní Ohňové hory

Národní park Timanfaya v pohoří Montañas del Fuego naleznete na nejsevernějším z velkých Kanárských ostrovů. Uvidíte největší sopečný kráter Montaña Blanca, staré lávové proudy, které formovaly západní pobřeží ostrova, naskytne se vám několik krásných výhledů na oceán a můžeme zdolat také 670 m vysokou horu Peñas del Cache.Kanárské ostrovy, Španělsko

Název anglicky: Hiking trail over Lanzarote

Základní trasa: Arrecife - Montaňa Corona/Cerro Hurón - Teguise - La Santa - Caldera Blanca - Peñas del Cache - Tinajo

Druh treku/túry: Výstup na vrchol, 4-6 denní

Obvyklý počet dní: 4

Délka: 70 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 670 m

Celkové převýšení: 2100 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

FotkyFotky

FotkyFotky

FotkyFotky

(Autor fotografií: Zuzana Juřicová)

Popis:

Lanzarote je ostrov ležící v severovýchodní části Kanárských ostrovů. Stejně jako u ustatních vulkanického původu a jeho značná část je pokryta pouští, která je tvořena lávovými vyvřelinami a má charakteristickou červenohnědou barvu. Přesto se zde nachází na pět set druhů převážně drobných rostlin, jako jsou různé druhy sukulentů či lišejníků. Hlavním městem ostrova je padesátitisícové město Arrecife ležící na východním pobřeží. A právě zde, za pomyslnými bránami města Arrecife, začíná zajímavý trek napří celým ostrovem, který má zhruba 60 x 20 kilometrů.

Z počátku vás povede cesta k severu přes přírodní rezervaci Los Volcanes, kde si budeme moci zblízka prohlédnout důkazy vulkanické činnosti. Těmi nejvýraznějšími jsou obrovské sopečné kužely Montaňa Corona a Cerro Hurón. Cílem dne bude městečko Teguise, kde lze přenocovat v hostelu i dokoupit jídlo. Za návštěvu v této oblasti určitě stojí stará pevnost Castillo de Santa Barbara s nádherným výhledem do okolí.

K domu Césara Manriqua

Pokračujte třeba do severozápadní části ostrova, kde se v malebném městečku La Santa nachází mj. dům, vněmž se v roce 1919 narodil architekt César Manrique, který dal podobu téměř všem výraznějším stavbám a architektonickým uměleckým dílům na ostrově.  Muzeum v jeho rodném domě určitě stojí za návštěvu. Městečko La Santa je obklopeno skalnatým pobřežím a útesy, které jsou neustále atakovány obrovskými vlnami. Pokud zde strávíte nenechte si ujít západ slunce nad rozbouřeným Atlantikem.

Timanfaya - to nejlepší na konec

Pravděpodobně nejzajímavější částí ostrova je národní park Timanfaya na jeho jihozápadním pobřeží. Necelých 10 km na jih od La Santy se ocitnete na hraně tohoto obrovského sopečného kráteru Caldera Blanca.

Ovšem okolí je plné dalších, menších kráterů a stopy sopečné činnosti uvidíte doslova na každém kroku. K vidění jsou staré lávové proudy, které formovaly západní pobřeží ostrova, naskytne se vám několik krásných výhledů na oceán a můžeme zdolat také 670 m vysokou horu Peñas del Cache, která je nejvyšším bodem na ostrově. Oproti Teide je to prcek, nicméně alespoň tam nevede lanovka a můžete se pohledem shora pokochat bez povolení.

Národní park je turisticky atraktivní a proto i zde, v okolí parku, můžete přenocovat v některém z penziónů či hostelů a další den se vydat na 20 km dlouhou zpáteční cestu do Arrecife a poznat tak i jižní část ostrova.

FotkyFotky

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Přístup na začátek: Do Arrecife jezdí trajekt jak z Gran Canaria, tak z Fuerteventury či Tenerife.

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Výstup na Roque Nublo na Kanárských ostrovech

Autor popisu: Zuzana Juřicová


29.06.2017, Zuzana Juřicová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ