Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Výstup na bosenský i černohorský Maglič
Výstup na bosenský i černohorský Maglič


Cottonwood Trek
Celá oblast je pro svou obrovitou rozlohu, nedostupnost a značnou nehostinnost člověkem prakticky nedotčena. Cottonwood je nejdelším značeným trekem v parku, který převážně nevyžaduje takové orientační schopnosti jako jiné vícedenní túry v této oblasti.

Přechod hřebene Douglas range
Přechod hřebene Douglas range


Výstup na vrchol Tornik v Srbsku
Výstup na vrchol Tornik v Srbsku


↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Trek ostrovem La Palma

Trek ostrovem La Palma

Vydejte se na trek přes ostrov La Palma v rámci Kanárských ostrovů.La Palma, Španělsko

Název anglicky: Hiking trail over La Palma Island

Základní trasa: Refugio Pilar - Birigoyo - Fuencaliente - maják Faro Fuencaliente - Fuencaliente

Druh treku/túry: 2-denní, 1-denní

Obvyklý počet dní: 2

Délka: 32 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 1915 m

Celkové převýšení: 2000 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém. Dále pak věci na spaní (stan, spacák, karimatka) a vaření (ešus, vařič, plynová kartuše atd.)

FotkyFotky

FotkyFotky

FotkyFotky

(Autor fotografií: Jana Rutarová)

Popis:

Autobusem se z Los Llanos de Aridane vracíme k návštěvnickému centru u El Paso a dál už pokračujeme po svých.

Ruta de los Volcánes (Cesta vulkánů) je 32 km dlouhá trasa vinoucí se sopečnou krajinou.Cesta začíná u chaty Refugio Pilar, zhruba ve středu ostrova La Palma, a vede v severo-jižním směru až na nejjižnější výspu ostrova, k majáku Faro Fuencaliente. Celou cestu lze přejít za jeden náročný dlouhý den, my jsme její přechod rozdělily do dvou dní.Z vrcholu Birigoyo (1 808 m) na začátku stezky se otevírá kruhový výhled – na jih se před námi rýsují další dva dny pochodu, na sever vidíme celou Calderu de Taburiente, přes moře ostrov Tenerife s vrcholem Pico de Teide.... Putujeme vyprahlou černou krajinou, která je sporá na vegetaci, slunce nás neúprosně spaluje. Cesta není značená, vede mezi krátery, není ale problémem se orientovat, stále sledujeme vyšlapanou pěšinu. Směřujeme pořád k jihu a obcházíme jednotlivé sopky, z nichž některé byly aktivní nedávno (poslední erupce v 70. letech minulého století).

Druhý den přicházíme na Faro Fuencaliente. Vedle sebe tu větru a slunci odolávají starý a nový maják, dál na jih už je jen nekonečný oceán. Pobřeží je černé a členité, vlny se tříští o skaliska. Na malé oblázkové pláži je pár lidí, ale nikdo se nekoupe – vlny s sebou valí malé kamínky, které nám do krve rozdírají nohy. Odpočíváme, nasloucháme pravidelnému šplouchání vln a po dvou hodinách se vydáváme na zpáteční cestu do městečka Fuencaliente, což představuje nastoupat od moře 600 výškových metrů.

Z Fuencaliente se přesouváme autobusem opět do přístavu v Santa Cruz a prvním ranním trajektem odjíždíme na ostrov Tenerife.

FotkyFotky

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ne

Ubytování a jídlo:

Refugio Pilar

Voda: Pobývat celý den na ostrém slunci je vyčerpávající a dostatečná zásoba vody je pro pochod nezbytná. Zásobování vodou je problémem po celou dobu našeho pobytu na Kanárských ostrovech – vodu musíme kupovat a nosit s sebou v dostatečném množství na osobu (3 – 5 litrů / den), v přírodě není možnost ji doplnit. Potoky jsou buď vyschlé nebo je z nich voda odváděna potrubím do vesnic.

Přístup na začátek: letecky nebo trajektem z Tenerife anebo La Gomery

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Výstup na Roque Nublo na Kanárských ostrovech

Autor popisu: Jana Rutarová


09.11.2017, Jana Rutarová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz