HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Okruh pohořím Huayhuash
Okolní příroda za tu námahu rozhodně stojí. Výhledy ze sedel jsou dech beroucí nemluvíc o průzračných jezerech, ledopádech a rozlehlých údolích. Trek (celý okruh) byl také zařazen do Top 10 nej treků světa na několika internetových stránkách věnovaných trekování.

Po vápencových útesech nad Golfo di Orosei (Selvaggio Blu)
Po vápencových útesech nad Golfo di Orosei (Selvaggio Blu)


Výstup na Møysalen – mýtická hora severních ostrovů Norska
Výstup na Møysalen – mýtická hora severních ostrovů Norska


Výstup na vrchol Nevado Pisco
Výstup na vrchol Nevado Pisco


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Trekování na ostrově Tenerife s výstupem na Malou a Velkou Galu

Trekování na ostrově Tenerife s výstupem na Malou a Velkou Galu

Ostrov Tenerife je proslulý svými plážemi a hotelovými komplexy, ale pro pohorky je to stejně dobrý terén jako pro plavky a slunečníky.Tenerife, Španělsko

Název anglicky: Hiking Trail Tenerife

Základní trasa: Erjos - Malá/Velká Gala - Masca - Barranco de Masca

Druh treku/túry: 2-denní, 1-denní

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 17 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 1316 m

Celkové převýšení: 1100 m

Obtížnost: Mírně náročný

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém. Dále pak věci na spaní (stan, spacák, karimatka) a vaření (ešus, vařič, plynová kartuše atd.)

FotkyFotky

(Autor fotografií: Jana Rutarová)

Popis:

Autobusem se přesouváme z NP Teide přes Puerto a Icod de los Vinos do vesničky Erjos. Projíždíme po severním pobřeží. Krajina je tu úplně jiná než jakou jsme viděli v okolí letiště a Los Cristianos na opačné straně ostrova. Tady na severu je všude spousta zeleně, vinice, kvetoucí ovocné sady...Z Erjosu směřujeme vavřínovými lesy na vrcholy Malá a Velká Gala. Popis trasy v knižním průvodci, jak se ukazuje záhy, je nepoužitelný. Trochu bloudíme ve spleti lesních cestiček, ale na kopce jsme došly. Dělíme se o svačinu se spoustou ne zrovna plachých ještěrek, za odměnu se nechaly alespoň vyfotit.

Dál pokračujeme zajímavou krajinou – na jedné straně hřebínku roste vavřínový les, druhé -slunečné - straně vévodí vzrostlé kaktusy a další teplomilné rostliny a květiny. Větrnou noc trávíme nad vesničkou Masca. Vichr lomcuje stanem, fouká tak, že jsme do rána téměř nic nenaspaly. Výsledkem řádění větru je navíc ohnutá tyč stanu.

Stejnojmenná soutěska – Barranco de Masca - je uváděna snad ve všech průvodcích jako typ na výlet. Takový přírodní magnet si nemůžeme nechat ujít! Jsme na to zvědavé. Cesta k moři trvá čtyři hodiny a představuje výškový rozdíl kolem 600 metrů. Krajina je krásná – pěšinka se kroutí dnem soutěsky, uzavřená mezi vysokými skalními stěnami, na některá místa se za celý den vůbec nedostanou sluneční paprsky. Barranca končí malou kamenitou pláží. Krása a proslulost místa je však vykoupena množstvím lidí, kteří do vesnice přijíždějí vlastními auty nebo v rámci zájezdů pořádaných místními cestovními kancelářemi a vydávají se do soutěsky. Takový nápor „civilizace“ snášíme po dost těžko.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ne

Ubytování a jídlo:

Altavista - chata

Přístup na začátek: letecky nebo trajektem z Tenerife anebo La Palma

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Trek ostrovem La Palma

Autor popisu: Jana Rutarová


29.06.2017, Jana Rutarová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz