HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek Samnaun-Scuol ve švýcarském údolí Val Sinestra
Trek Samnaun-Scuol ve švýcarském údolí Val Sinestra


Výstup na nejvyšší horu Pyrenejí – Pico de Aneto
Výstup na nejvyšší horu Pyrenejí – Pico de Aneto


Trek napříč Modrými horami
Modré hory jsou pohoří nacházející se 100 km západně od města Sydney. Jedná se o protáhlý řetězec hor, pro něhož jsou charakteristické mohutné, propastmi a roklinami rozervané pískovcové hory. Krajina Modrých hor je právem zapsána do seznamu Světového dědictví UNESCO.

Výstup na Medenicu v makedonském pohoří Bistra
Výstup na Medenicu v makedonském pohoří Bistra


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Výstup na Emei Shan v Číně

Výstup na Emei Shan v Číně

Dvou až třídenní výstup na posvátnou buddhistickou horu v Sichuanu se stává téměř povinným bodem v itineráři kohokoliv, kdo zavítá do této části Číny. Tady je několik praktických postřehů.Sichuan, Čína

Název anglicky: Ascent of Emei Shan

Základní trasa: Baguo - klášter Xinxian Si - Emei Shan

Druh treku/túry: Výstup na vrchol, 3-denní, 2-denní

Obvyklý počet dní: 3

Délka: 60 km

Vhodné měsíce: X, IX, VIII, VII, VI, V, IV

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 3099 m

Celkové převýšení: 2500 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Na výstup stačí lehké trekové boty, popřípadě pohodlné tenisky, cestou budete potkávat Číňany v lakýrkách a Číňanky v lodičkách. V některých místech jsou schody porostlé mechem a poměrně kluzké (naše Garmonty R2 s Vibramem klouzaly dost). Počasí může být proměnlivé, takže pláštěnka či plastan a rezervní oblečení přijde vhod. Při výstupu se vzhledem k vlhkému dusnu docela zapotíte, takže funkční prádlo se neztratí, poslouží ale i cokoliv lehkého a vzdušného. Kraťasy nosí jen turisté, Číňané chodí v dlouhých kalhotách. Každopádně ale přibalte svetr nebo fleece, večer je ve vyšších částech hory zima. Přenocovat lze v některém z klášterů po cestě, takže karimatka i spacák jsou zcela zbytečné. Pokud se bojíte štěnic, postačí repelent. Stan není kde postavit.

FotkyFotky

Popis:

 

Neočekávejte jakoukoliv divočinu, Emei Shan se podle Čínské turistické informační kanceláře chlubí tituly jako: "The Civilized Sampling Spot of China" nebo "Safe and Civilized Mountain". V podstatě celý výstup vede po upravené, kamenné či betonové stezce, a jelikož je potřeba zdolat poměrně značné převýšení, po schodech. Za každou zatáčkou jich čekají další stovky a stovky, velmi pravděpodobně se vám o nich v noci bude zdát.

Výchozím bodem je vesnička Baguo (600 mnm) s velkým počtem hotelů a restaurací různých kategorií. Odtud lze výstup podniknout několika způsoby:

Vyjet minibusem (30 juanu, 2 hodiny) až do výšky 2500 m ke klášteru Jeiyin Dian, odkud vede lanovka na Golden Summit, 3077 mnm (70 juanu tam a zpět). Pod lanovkou lze jít také pěšky, cca 1 hod svižnou chůzí. O kousek dále je ještě vrchol Wanfo Ding (3099 mnm), k němuž jede elektrický vlak (50 juanu jedna cesta!!!). Pěšky jít bohužel nelze, ale ani to není bezpodmínečně nutné, protože výhledy jsou téměř identické. K parkovišti u Jeiyin Dian lze vystoupit ze spodu dvěma cestami - kratší od kláštera Wannian Si a delší od Quingyin Ge.

Doporučujeme zajet minibusem ke Quingyin Ge (z Baguo cca 20 min, 9 juanu) a vydat se delší cestou, která nabízí zajímavé výhledy, navíc na ni budete většinu času sami. K večeru po celém dni chůze po schodech dorazíte ke klášteru Xinxian Si, cca 1 - 1,5 hod pod Jeiyin Dian. V klášteře je možné levně přespat i pojíst. Další den ráno potom v pohodě vystoupáte na vrchol.

Zpátky můžete jít kratší cestou k Wannian Si, ale většina cestovatelů se shoduje, že chůze po schodech dolů je horší než nahoru. Vřele proto doporučujeme sjet z Jeiyin Dian dolů minibusem.

Většina průvodců básní o východu slunce na vrcholu (ovšem pouze pokud je vrchol nad vrstvou mraků), ale šance něco takového vidět je malá a podle našeho názoru to nestojí za to, navíc se budete na vyhlídkovém bodě tísnit s davem čínských turistů. Často se totiž veškerá okolní krajina utápí v oparu a není vidět dále než 10 km.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

klášter Xinxian Si

Přibližně každých 500 m narazíte na stánek s občerstvením, ceny jsou VŠUDE STEJNÉ a velmi rozumné (i když s přiměřenou vysokohorskou přirážkou), takže je zbytečné s sebou cokoliv - snad kromě energetické tyčinky poslední záchrany - tahat. Pokud nechcete utrácet za vodu, doporučujeme dezinfekci (např. Aquasteril Tramp), po cestě lze bez problémů doplnit, i když kvalita může být pochybná. Hlavním doporučením je tedy CO NEJMÉNĚ VĚCÍ.

Přístup na začátek: Do Bagua autobusem

Orientační rozpis po dnech:

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Trek Ganden - Taktse

Autor popisu: Asijská Odysea 2001


02.10.2017,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz