HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Výstup na nejvyšší bod Réunionu - vulkán Piton de Neige

Výstup na nejvyšší bod Réunionu - vulkán Piton de Neige

Vydejte se na vrchol věčně zeleného ostrova. Jsou odtud nádherné kruhové výhledy, kam až oko dohlédne.Massif du Piton des Neiges, Reunion

Název anglicky: Ascent of Piton de Neige

Základní trasa: Hell Bourg - chata Caverne Dufour - Piton de Neige

Druh treku/túry: 1-denní, Výstup na vrchol

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 40 km

Vhodné měsíce: V, VI, VII, VIII, IX, X

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 3071 m

Celkové převýšení: 2500 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. Nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém. Dále pak věci na spaní (stan, spacák, karimatka) a vaření (ešus, vařič, plynová kartuše atd.)

Hell Bourg, výchozí místo treku přes tři Cirques i výstupu na Piton de NeigemHell Bourg, výchozí místo treku přes tři Cirques i výstupu na Piton de Neigem

Výhled ze stanu u Cabane DufourmVýhled ze stanu u Cabane Dufourm

Za svítání na vrcholku Piton de NeigemZa svítání na vrcholku Piton de Neigem

Popis:

Nevelký tropický ostrov Reunion v Indickém moři je ve skutečnosti jednou velkou sopkou, s vrcholkem Piton de Neige, který dosahuje výšky přes 3 000 m. Téměř perfektní kruh ostrova narušuje jen sousední, mladší sestřička hlavní sopky, Piton de la Fournaise, která zformovala druhou část ostrova. Tmavá láva se stále rozlévá až do moře, nekonečné pláně s fumoarolami jsou porostlé spíše suchou vegetací. Fournaise je jednou z nejkativnějších sopek světa a krajina připomíná tu islandskou.

Vraťme se ale k hlavní sopce, bájné hoře uprostřed ostrova, kterou rozbrázdily propady stěn vulkánu i statisíce let burácející řeky na tři mohutné kary – Cirque de Salazie, Cirque de Cilaos a nejkrásnější a nejopuštěnější Cirque de Mafate. Nesmírná členitost terénu, velké převýšení na poměrně malém území a bujná tropická vegetace dělá z hlavního ostrovního treku přes všechny tři "cirques" dost náročný týdenní výlet.

Pro výstup na vrchol ostrova a Piton de Neige začínáme v koloniálním městečku Hell Bourg a šplháme po cestičce vinoucí se téměř kolmou stěnou k chatě Beleuve de Bébour. Odtud doporučuji nalehko výlet k Trou de Fer. Další den lze pokračovat po hraně kráteru, skrze pokroucené stromy a bujnou vegetaci až k chatě Caverne Dufour. Druhá cesta vede přímo z Hell Bourgu k chatě, a lze ji tak zvládnout za jeden den.

Piton de Neige (3 071 m) patří k nejkrásnějším výstupům hlavně díky neuvěřitelnému výhledu na celý ostrov kolem dokola. S ohledem na počasí, které se mění kolem poledne a vše se halí do bílé mlhy, se na vrchol vyráží za tmy. Výstup od chaty je snadný a trvá něco málo přes hodinku.

Krajina u Cabane DufourmKrajina u Cabane Dufourm

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

chata Caverne Dufour

Přístup na začátek: Z Hell Bourgu

Orientační rozpis po dnech:

Autor popisu: Redakce

 


29.01.2018,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ