HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek po hřebeni Kesugi
  Trek americkou tundrou s výhledem na nejvyšší pohoří Severní Ameriky - Denali.

Trek norským pohořím Jotunheimen - osm dní v zajetí slunce a sněhu
Trek norským pohořím Jotunheimen - osm dní v zajetí slunce a sněhu


Trek Národním parkem Villarica
Trek Národním parkem Villarica


Trek do pohoří Binalud v Iránu
Pohoří Kopet Dag (Kopet Dagh, Koppe Dagh a pod.) leží na severovýchodě Íránu a táhne se jako hradba podél hranice z Turkmenistánem. Celou horskou soustavu tvoří několik paralelních třítisícových hřebenů, mezi které patří kromě vlastního Kopet Dagu také Kuh Shah Gahan, Mazar Masged a Binalud.

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Grosses Wiesbachhorn (3564 m) – výstup na žraločí ploutev Vysokých Taur

Grosses Wiesbachhorn (3564 m) – výstup na žraločí ploutev Vysokých Taur

Vrchol Grosses Wiesbachhorn v sobě spojuje eleganci a krásu. Nachází se ve Vysokých Taurách ve skupině Großglockneru. Výstup na něj představuje poctivou VHT túru se vším všudy.Vysoké Taury/Hohe Tauern, Alpy, Rakousko

Název anglicky: Ascent of Grosses Wiesbachhorn

Základní trasa: Kesselfall - přehrada Mooserboden - Heinrich Schwaiger Haus (2802 m) - Kaindlgrat - Großes Wiesbachhorn (3564 m) a zpět

Druh treku/túry: 2-denní, Výstup na vrchol

Obvyklý počet dní: 2

Délka: 15 km

Vhodné měsíce: VI, VII, VIII, IX

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 3564 m

Celkové převýšení: 1500 m

Obtížnost: Mírně náročný

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ano

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

lano, cepín, mačky, sedák, základní sada karabin a 1x 120 cm šitá smyčka, prusíky, mapa, buzola a navigace. Lékárnička a čelovka vždy. Mohou se hodit trekové hole.

Sněhový hřebínek. Výstup na Grosses Weissbachhorn, Vysoké Taury, Rakousko.Sněhový hřebínek. Výstup na Grosses Weissbachhorn, Vysoké Taury, Rakousko.

Pohled dolů k přehradě Mooserboden. Výstup na Grosses Weissbachhorn, Vysoké Taury, Rakousko.Pohled dolů k přehradě Mooserboden. Výstup na Grosses Weissbachhorn, Vysoké Taury, Rakousko.

Vrcholový kříž. Výstup na Grosses Weissbachhorn, Vysoké Taury, Rakousko.Vrcholový kříž. Výstup na Grosses Weissbachhorn, Vysoké Taury, Rakousko.

(Autor fotografií: Vojtěch Dvořák)

Popis:

Výhodou výstupu na něj je především absence ledovce. To však neznamená, že se při výstupu nebudete pohybovat na strmých sněhových nebo suťových svazích. K výstupu se běžně používá lano, cepín a mačky.

Kolem přehrady Mooserboden

Po zaparkování v parkovacím domě Kesselfall (zdarma) pokračujte pěšky nebo autobusy na přehradu Mooserboden. Přejdete její hráz. Můžete navštívit malé muzeum o historii budování této soustavy přehrad. Pak už vás čeká asi dvouhodinový výstup na chatu Heinrich Schwaiger Haus (2802 m). Na začátku sezóny se může jednat o nepříjemný výstup. Rozviklané sloupky v traverzech nebudí velkou důvěru.

Exponované pasáže na hřebeni

Druhý, vrcholový den vás z chaty čeká asi tří až čtyřhodinový výstup, který začíná strmějším žlábkem s ocelovými lany. Pár vzdušnějších míst přechází v hřebenovou část nazývanou Kaindlgrat.

Po překonání Oberer Fochezkopf vstoupíte na pseudoledovec Teufelsmühlkees. Podle sněhových podmínek pokračujete buď po sněhu, nebo po suti. Vrcholový hřebínek je opravdu exponovaný.

Od vrcholového kříže vás čekají výhledy na Großglockner, Großvenediger a nižší vrcholy jako jsou Klockerin nebo Bratschenkopf. Přes poslední uvedené vrcholy by bylo možno pokračovat velkolepou vícedenní hřebenovkou až na Oberwalderhütte a pod vrcholem Hohe Riffl pak projít zpět k přehradě Mooserboden.

Vrcholový kříž. Výstup na Grosses Weissbachhorn, Vysoké Taury, Rakousko.Vrcholový kříž. Výstup na Grosses Weissbachhorn, Vysoké Taury, Rakousko.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ano

Ubytování a jídlo:

Heinrich Schwaiger Haus (2802 m)

členové Alpevereinu mají na ubytování slevu (více o členství a výhodách zde)

Přístup na začátek: Vzdálenost z Prahy: 550 km Výchozí bod: přehrada Mooserboden (konečná stanice spec. autobusu)

Orientační rozpis po dnech:

1. den: parkoviště Kesselfall - přehrada Mooserboden - Heinrich Schwaiger Haus (2802 m)

2. den: Heinrich Schwaiger Haus (2802 m) - Kaindlgrat - Großes Wiesbachhorn (3564 m) a zpět na parkoviště parkoviště Kesselfall

Další možnosti túr v okolí:

Přes Klockerin nebo Bratschenkopf by bylo možno pokračovat velkolepou vícedenní hřebenovkou až na Oberwalderhütte a pod vrcholem Hohe Riffl pak projít zpět k přehradě Mooserboden.

Výstup na sněžnou horu Johannisberg ve skupině Glockneru.

Autor popisu: Vojtěch Dvořák

 


11.03.2019, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz