HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek Kita-dake – Hiriji-dake
Jižní Alpy jsou jednou nejvyšších oblastí Japonska a japonští trekaři tvrdí, že vypadají jako Severní Alpy před 30 lety.

Trek Mi-no-koshi – Kubo v Tsurugi-san
Tato horská oblast je někdy je místními lidmi nazývaná „Japonský Tibet“. Cestou potkáte mnoho krásných míst, kde se dá bez problému kempovat, nebo horské chaty, kde můžete v případě potřeby i přespat. Oblast je nejkrásnější koncem září, kdy nastupuje podzim, který se odráží v barvách krajiny.

Výstup okruhem na vrchol Hochschwab skrze kvetoucí alpské louky
Výstup okruhem na vrchol Hochschwab skrze kvetoucí alpské louky


Výstup na Mt. Cameroon
Mt. Cameroon (4095m n.m.) je nejvyšší hora západní Afriky, patří mezi aktivní vulkány, v minulém století zde proběhlo 7 erupcí, a ta poslední v roce 2000. Je to jediný vulkán mimo Středomoří, u kterého byly zdokumentované erupce před začátkem našeho letopočtu.

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Kaimai Mamaku lesní park - trek od severu na jih

Kaimai Mamaku Forest Park leží v severní části Severního ostrova Nového Zélandu, poblíž Bay of Plenty. Nejbližší velká města jsou Rotorua a Tauranga. Lesní park o rozloze 37,000 ha je žijícím muzeem přírodní i lidské historie.Kaimai Mamaku Forest Park, hřeben Kaimai, Nový Zéland

Název anglicky: Kaimai Mamaku Forest Park North-South Track

Základní trasa: Karangakahe – Dalys Clearing Hut – Waitawheta Hut – Wharawhara Saddle – Rereatukahia hut – Thompsons Track – Wairere Track – Leyland O´brien Track – Kaimai Summit (SH 29)

Druh treku/túry:

Obvyklý počet dní: 7

Délka: 82 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 600 m

Obtížnost: Mírně náročný

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

běžná trekingová výbava, stan nezbytný

Popis:

Kaimai Mamaku Forest Park leží v severní části Severního ostrova Nového Zélandu, poblíž Bay of Plenty. Nejbližší velká města jsou Rotorua a Tauranga. Lesní park o rozloze 37,000 ha je žijícím muzeem přírodní i lidské historie.

Tvoří hranici nejjižnějšího výskytu kauri, nyní již velmi vzácného stromu Severního ostrova. Vyskytuje se zde velké množství ptačích druhů jako je například pávík (fantail), lejsčík (North Island Robin), holub maorský (kereru, native pigeon), kruhoočko (silver-eye), tui (Prosthermadera novaeseelandiae) či lejsčík novozélandský (tomtit).

Trek přechází hřeben Kaimai od Karangahake Gorge na severu k Mamaku Plateau na jihu, následuje historické stezky z období těžby dřeva kauri a zlatokopecké éry. Místy prochází náročným terénem, v některých částech je stezka značena pouze kamennými mužíky (klasifikace treku je route) je nutno počítat s broděním četných vodních toků, které mohou být v případě silnějších dešťů rozvodněné.

Odkaz na průvodce s mapou najdete na: http://www.doc.govt.nz/Documents/parks-and-recreation/tracks-and-walks/bay-of-plenty/kaimai-to-coast-brochure.pdf

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech?

Ubytování a jídlo:

přespání je možné v chatách a kempech provozovaných DOC (Department of Conservation), předem je nutné v některém z informačních center zakoupit lístky (hut tickets), kterými se na chatách platí. Při delším cestování na Novém Zélandu je další možností zakoupit Backcountry Hut Pass platný po dobu 12 měsíců. Na části treku není žádné zázemí – kempování volně v přírodě. Jídlo vlastní.

Přístup na začátek: začátek treku v Karangakahe je přístupný po silnici číslo 2 spojující Waihi s Paeroa

Přístup z konce: trek končí na místě zvaném Kaimai Summit u silnice č. 29 Tauranga – Te Poi (směr Hamilton)

Orientační rozpis po dnech:

  1. Karangakahe - Dalys Clearing Hut
  2. Dalys Clearing Hut - Waitawheta Hut
  3. Waitawheta Hut - Rereatukahia hut
  4. Rereatukahia hut - Thompsons Track
  5. Thompsons Track – Aongatete Lodge
  6. Aongatete Lodge - Leyland O´brien Track
  7. Leyland O´brien Track - Kaimai Summit

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Kaimai Mamaku Forest Park je protkán sítí treků, jež lze s hlavním trekem vedoucím v ose sever-jih libovolně kombinovat, či jimi trek zkrátit. Několik přístupů k vodopádům.

Autor popisu: Barbora Sobotková


06.07.2010, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ