HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Marlborough Sounds - Queen Charlotte trek

Marlborough Sounds - Queen Charlotte trek

Marlborough Sounds se rozkládají na samotné špici Jižního ostrova Nového Zélandu, omývány vodami Pacifiku. Jsou tvořeny třemi hlavními průlivy: Queen CharlotteKenepuru Pelorus Sounds, kde se nachází spousta ostrůvků, zálivů, malých zátok s plážemi i kopců strmě se tyčících z mořské hladiny.Marlborough Sounds, Nový Zéland

Název anglicky: Marlborough Sounds - Queen Charlotte Track

Základní trasa: Ship Cove - Endeavour Inlet - Torea Saddle - Mistletoe Bay - Anakiwa

Druh treku/túry:

Obvyklý počet dní: 4

Délka: 71 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: Ne

Nejvyšší bod: 400 m

Obtížnost:

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

běžná trekingová výbava

(Autor fotografií: Barbora Sobotková)

Popis:

Marlborough Sounds se rozkládají na samotné špici Jižního ostrova Nového Zélandu, omývány vodami Pacifiku. Jsou tvořeny třemi hlavními průlivy: Queen Charlotte, Kenepuru a Pelorus Sounds, kde se nachází spousta ostrůvků, zálivů, malých zátok s plážemi i kopců strmě se tyčících z mořské hladiny.

Trek, vedoucí pevninou mezi Queen Charlotte a Kenepuru Sounds, začíná v historické rezervaci Ship Cove (doprava pouze po vodě, není zde možnost ubytování a platí zákaz táboření, špatné pokrytí signálem pro telefon) a po 71 kilometrech končí v městečku Anakiwa.

Cestou nabízí fantastické výhledy z hřebenové cesty i vysokých sedel, při pobřeží prochází svěžím lesem podél maličkých zátok a zálivů, kde je místy možné dopřát si příjemnou koupel. Příroda Marlborough Sounds je velmi rozmanitá, trek prochází druhově bohatým lesem (native bush), na pobřeží je možné pozorovat mnoho zajímavých živočišných druhů – rybáky, kormorány, modré tučňáky, a při troše štěstí i delfíny a tuleně.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech?

Ubytování a jídlo:

šest kempů provozovaných DOC (Department of Conservation,) jeden kemp soukromý, případně mnoho možností ubytování v soukromí. Jídlo: v případě táboření v DOC kempech vlastní (nutno mít vařič), občerstvení lze zakoupit i cestou.

Přístup na začátek: Ship Cove není přístupná po silnici, pro dopravu na začátek treku je nutné využít služeb některé z lodních dopravních společností.

Přístup z konce: Anakiwa leží na vedlejší silničce odbočující ze silnice Picton – Havelock.

Orientační rozpis po dnech:

  1. Ship Cove – Camp Bay
  2. Camp Bay - Black Rock Camp
  3. Black Rock Camp - Mistletoe Bay
  4. Mistletoe Bay - Anakiwa

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Díky snadnému přístupu je možné trek nastoupit či ukončit v různých úsecích. Během cesty je možné podniknout několik kratších „side trips“ – na vyhlídky, k vodopádům, do zátok. Dalším trekem začínajícím ze Ship Cove je Captain Cook Trail vedoucí ke Cape Jackson Lighthouse (soukromá cesta, není udržovaná DOC).

Autor popisu: Barbora Sobotková


12.03.2011, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz