HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek Hirogawara v regionu Kansai
Zhruba 40 km od Kyota se nachází údolí Yura-gawa, známe svojí nedotčeností civilizace. Proto v tomto kraji žije spousta obrovských salamadrů, lišek, jezevců, medvědů a dokonce i dlouhosrstých koz.

Letní výstup na Westliche Simonyspitze přes Umbalkees
Letní výstup na Westliche Simonyspitze přes Umbalkees


Túra na vyhlídku Kozji rid v NP Tara
Túra na vyhlídku Kozji rid v NP Tara


Túra údolím řeky Wimbach za pohodou!
Túra údolím řeky Wimbach za pohodou!


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Okruh okolo hory Taranaki - horní varianta

Okruh okolo hory Taranaki - horní varianta

Okruh ohraničující národní park je z výšky dokonale rozeznatelný – zeleň buše přechází v téměř pravidelném kruhu v zeleň pastvin s farmami a světlými tečkami oveček.Taranaki, Nový Zéland

Název anglicky: Taranaki - Around the Mountain Circuit (AMC) - Upper Level

Základní trasa: North Egmont - Tahurangi Trig - Holly Hut - Stony River Track junction - Kopoaiaia Track junction - Waiaua Gorge Hut - Lake Dive junction - Lake Dive Hut - Hooker Shelter - Dawson Falls - The Plateau - Manganui Gorge - North Egmont

Druh treku/túry:

Obvyklý počet dní: 4

Délka: 45 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 1500 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

běžná trekingová výbava, pevné boty, nepromokavé oblečení nebo pláštěnka, spací pytel, mačky a cepín v zimním období.

Popis:

Národnímu parku Egmont, který se nachází v západní části Severního ostrova Nového Zélandu, dominuje sopka Taranaki (Mt. Egmont) ležící přesně v jeho středu. Hranice parku probíhá přibližně v desetikilometrové vzdálenosti od úpatí Taranaki. V okolí parku je zemědělská půda, většinou využívána k chovu ovcí. Okruh ohraničující národní park je z výšky dokonale rozeznatelný – zeleň buše přechází v téměř pravidelném kruhu v zeleň pastvin s farmami a světlými tečkami oveček.

Dřímající sopka vybuchla naposledy roku 1755. Při pohledu z dálky připomíná takřka naprosto pravidelný kužel zvedající se do výšky 2518 m nad hladinou moře. Pro svůj tvar bývá často srovnávána s japonskou Fuji. Trek okolo hory je možné absolvovat ve dvou variantách – horní a spodní. Dolní stezka vede převážně buší s občasnými výhledy, na horním okruhu je terén otevřený a více exponovaný s krásnými pohledy na horu Taranaki i do údolí.

Horní okruh je doporučován v letním období, v zimních podmínkách a za špatného počasí může být cesta velmi nebezpečná. Je třeba počítat s nepřízní počasí – v této oblasti spadne přes 7000 mm srážek ročně! Po silnějších deštích může být okruh nebo některé jeho části obtížně schůdné nebo zcela neprůchozí (bahno, podmáčená půda, sesuvy, rozvodněné říčky, …), před cestou je proto vhodné navštívit informační centrum DOC a zkonzultovat aktuální situaci s rangers.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech?

Ubytování a jídlo:

ubytování v chatách udržovanými DOC (Department of Conservation), předem je nutné v některém z informačních center zakoupit lístky (hut tickets), kterými se na chatách platí.Při delším cestování na Novém Zélandu je další možností zakoupit Backcountry Hut Pass platný po dobu 12 měsíců. Jídlo vlastní, 4. den možnost občerstvení v Dawson Falls Lodge.

Přístup na začátek: několik silniček končících v Egmont NP, cca 30 minut jízdy od New Plymouth, tradiční nástup je na konci silnice v North Egmont

Orientační rozpis po dnech:

  1. North Egmont - Holly Hut
  2. Holly Hut - Waiaua Gorge Hut
  3. Waiaua Gorge Hut - Lake Dive Hut
  4. Lake Dive Hut - North Egmont

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

v průběhu cesty je možné odbočit a provést výstup na vrchol Taranaki, existují dvě výstupové varianty: - jednodušší Summit Track vedoucí z North Egmont - Fanthams Peak Track je stezka značená z Dawson Falls (s AMC se kříží nad Kapuni Lodge) a vede na druhotný kužel sopky - Fanthams Peak, odtud je možno vystoupat na samotný vrchol Taranaki. Od Fanthams Peak není cesta značená, v závislosti na počasí je potřeba mačky. Přímo na Fathams Peak je možné přenocovat na fantasticky situované Syme hut (1966 m n.m.)

Autor popisu: Barbora Sobotková


24.05.2009, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz